reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Smlouva s realitní společností  (Přečteno 4681 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondřej

  • Host
Smlouva s realitní společností
« kdy: 14. 02. 2016, 21:30:22 »
Zdravím Vás, potřeboval bych poradit. Mám smlouvu s RK, výhradní, ale s přeškrtnutými dodatky (aby byla jako nevýhradní). Klienti na koupi bytu oslovili kamaráda, který podával inzerát, poté se mu nemohli dovolat tak spojili se s danou RK. Realitní makléř uvedl nepravdivé a neúplné informace klientům a oni s ním již nechtějí být v kontaktu, ale dovolali se nakonec tomu mému kamarádovi ohledně koupě. RK si účtuje vysoké poplatky a nejsem si teď jist, jestli když jim za 3týdny končí smlouva, zda si uplatní právo na provizi, když klient nemovitost viděl ještě před prohlídkou ze strany RK. Ve smlouvě mají, že i po skončení doby trvání si mohou účtovat provizi, pokud klient co byt koupí jim podepíše prohlídkový list.  Jak to prosím Vás je?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaMartin

  • Host
Re:Smlouva s realitní společností
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2016, 08:43:32 »
To záleží na tom, jak to máte napsané ve smlouvě. Realitní kancelář samozřejmě nechce přijít o provizi - výdělek ( jako každý jiný ) .
Je pravda, že většina realitních kanceláří má ujednání o tom, že když se nemovitost realizuje do nějaké doby po ukončení ( cca měsíc  až půl roku ) tak chce provizi. Je to pro to, aby se klienti nedohodli za zády realitní kanceláře.  Takže přesně podle smlouvy. 

Platby GoPay

reklama