reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Životní pojištění  (Přečteno 2378 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

dana

  • Host
Životní pojištění
« kdy: 03. 02. 2016, 11:18:19 »
zaměstnanec donesl potvrzení na cca 16.000Kč na uplatnění životního  pojištění jako snížení daňového základu roku 2015  . V roce 2015 zrušil  životní pojistku a založil si jinou, na kterou převedl kapitálovou hodnotu z původní pojistky. Když částka 16000,--Kč na potvrzení  je převedena ze staré životní pojistky ( na níž uplatňoval daňové zvýhodnění)- mohu z ní12000 Kč uplatnit v zúčtování daní v  roce 2015?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Jitka

  • Host
Re:Životní pojištění
« Odpověď #1 kdy: 03. 02. 2016, 13:12:11 »
Já myslím, že pokud mu nebylo vyplaceno odbytné, tak nemusí dodaňovat. Řeší to § 15 odst.6 o dani z příjmu.


 

Platby GoPay

reklama