reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Kontrolní hlášení  (Přečteno 3061 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

A.Bonfanti

• Host
Kontrolní hlášení
« kdy: 29. 12. 2015, 09:55:05 »
Dobrý den, četla jsem pokyny o "kontrolním hlášení", snad to všichni zvládnem, ale jedno mi není jasné - zda u přijatých zdanitelných plnění  mám brát datum zd.plnění uvedené na faktuře, nebo jak je v posledních letech zákonné až po přijetí faktury t.j. např. fa došlá s DZP 31.3. a pošta to doručila až 3.4., takže teď to můžeme nárokovat až v dubnu. Ovšem u kontrolního hlášení si nejsem jistá, protože logicky by se měly faktury dodavatele párovat s fakturou odběratele. Děkuji mnohokrát za radu a vše nejlepší v novém roce. Anežka

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr Šinagl - AAC&S

• Host
Re:Kontrolní hlášení
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2015, 11:47:17 »
V kontrolním hlášení se u dokladů na vstupu/odpočtu uvádí "den povinnosti přiznat daň", což je datum zd.plnění uvedené na dokladu dodavatelem - jinak by to opravdu nešlo "spárovat".
Ovšem tento doklad uvedete až v kontrolním hlášení za měsíc, ve kterém si odpočet uplatníte - neb Vaše kontrolní hlášení musí odpovídat Vašemu příslušnému přiznání k DPH.

Platby GoPay

reklama