reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z příjmů z FVE v režimu Zelených bonusů  (Přečteno 4139 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marek Zastera

  • Host
Daň z příjmů z FVE v režimu Zelených bonusů
« kdy: 06. 01. 2011, 18:53:35 »
Dobrý den,
mám dotaz ohledně danění příjmů z FVE. Nechal jsem si nainstalovat v roce 2009 FVE elektrárnu na střechu rodinného domu. Licenci jsem získal k 30.12.2009. Fakturovat jsem začal až v roce 2010  v režimu Zelených bonusů. Mám zisk cca 50.000Kč.Další podnikání nemám a jsem zaměstnancem. Zajímalo by mě, jestli je pro mě výhodnější uplatnit daňové prázdniny 5+1 rok nebo zda se mám daňových prázdnin vzdát a uplatňovat již za rok 2010 odpisy . Četl jsem totiž jeden článek a tam bylo uvedeno  po novele, že pokud uplatním daňové prázdniny, které prý jsou už pouze na rok 2010, pak nebudu již v následujících letech moci uplatňovat odpisy?Co je na tom pravdy?
Případně co mohu dalšího odečíst krom zařízení FVE?
Předem děkuji za odpověď Zástěra

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Pavel P.

  • Host
Re: Daň z příjmů z FVE v režimu Zelených bonusůzení
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2011, 14:59:39 »
Dobrý den!
Mám stejné dilema. Myslím si, že za rok 2010 normálně ještě uplatním osvobození a za rok 2011 již budu provádět odpisy po dobu 240 měsíců (dle novely z. 346/2010 - § 30b). Mám za to, že to vyplývá z přechodných ustanovení tohoto zákona (čl. II odst. 2) kde je psáno: "Osvobození podle § 4 odst. 1 písm.e) nebo § 19 odst. 1 písm. d zákona č. 586/1992 Sb. ve znění účinném do dne nabytí účinnosti tohoto zákona, se naposledy použije za zdaňovací období, které započalo v roce 2010."

Prosím napište mi zda se mýlím či ne!



Pavel P.

  • Host
Re: Daň z příjmů z FVE v režimu Zelených bonusů
« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2011, 12:18:49 »
Dobrý den!
Tak už jsem zjistil něco nového. Ve své dedukci jsem se mýlil. I když ještě za rok 2010 budete mít základ daně osvobozen od daně z příjmu přesto se musí už za rok 2010 začít odepisovat a to poměrně podle počtu měsíců od kterého jste uvedl FVe do provozu (Já v dubnu 2010 tak za rok 2010 odepíšu následovně: cena majetku FVE děleno 240 a potom vynásobím počtem měsíců 9.
V novele z. o daních z příjmů je totiž podmínka nepřetržitého odepisování - jinak by jste tuto FVE nemohli už odepisovat nikdy v budoucnu). Odepisovat aspoň evidenčně se musí i když pro základ daně budete oproti příjmům uplatňovat výdaje ve formě 40% paušálu.
Toto vše mi bylo řečeno na místním FÚ, ale jak mi tvrdili doposud k tomu nemají metodiku.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama