reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bankovní účet k živnostenskému listu  (Přečteno 12167 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hedvika

  • Host
Bankovní účet k živnostenskému listu
« kdy: 20. 12. 2015, 20:38:41 »
Dobrý den,
chci si nechat vystavit ŽL a mám dotaz ohledně toho, zda si mám zřídit podnikatelský účet zda je to nutné. ( další výdaje za vedení účtu ). děkuji za reakce

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaMilan

  • Host
Re:Bankovní účet k živnostenskému listu
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2015, 22:38:40 »
Není to potřeba, pro podnikání jako OSVČ můžete používat i svůj běžný účet. Nicméně jako podnikatel byste měla vést své hospodaření tak, aby bylo zcela průkazné, které příjmy a výdaje se vztahují k podnikání, takže minimálně zřízení jiného bankovního účtu ryze pro účely podnikání bych to velmi doporučoval. Vaše osobní transakce, které se netýkají vašeho podnikání, by mohly zbytečně vyvolávat zbytečné otázky např. v případě kontroly z FÚ. Klidně si můžete zřídit nový obyčejný bankovní (nepodnikatelský) účet u kterékoliv banky, která jej poskytuje zdarma. Některé dokonce nabízejí i na běžném účtu zajímavé úročení. Na druhou stranu nutno říci, že "podnikatelské" účty mohou mít některé služby levnější, např. mezinárodní platby. Jinak dnes už některé banky nabízejí vedení podnikatelských účtů zdarma.


Lada

  • Host
Re:Bankovní účet k živnostenskému listu
« Odpověď #2 kdy: 21. 12. 2015, 08:54:39 »
Hodně našich obchodních partnerů, kteří začali podnikat nedávno, má podnikatelský účet u Fio banky, který je zdarma. Myslím, že se platí nějaké poplatky za výběr z bankomatu, ale zdarma je např. vedení účtu, platební karta, příchozí/odchozí platby, což většině podnikatelů stačí. Myslím, že účet zdarma má i mBanka, a možná i některé další peněžní ústavy, ale to nemám přehled.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr

  • Host
Re:Bankovní účet k živnostenskému listu
« Odpověď #3 kdy: 21. 12. 2015, 13:22:31 »
Zadne dalsi vydaje nejsou, ucet dnes muzete mit zcela zdarma. Neni to sice povinne, ale doporucuji jej mit, protoze si tim hodne veci zjednodusite.


 

Platby GoPay

reklama