reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Konkurenční doložka  (Přečteno 3678 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kavan

  • Host
Konkurenční doložka
« kdy: 08. 12. 2015, 07:21:05 »
Dobrý den, [/size][/color][/size]Dovoluji si Vás požádat , o informaci, zda mne mohou společníci omezit v dalším podnikání ve stejném oboru (konkurenční doložkou) bez mého souhlasu. Vlastníme tři společníci podíl v s.r.o. Já osobně 45% a kolegové 45% a 10% podíl. Rád bych ze společnosti odstoupil a dále podnikal ve stejném oboru. Jde mě o to, zda kolegové mohou svolat valnou hromadu a bez mé přítomnosti odsouhlasit tzv. konkurenční doložku, tak aby mě bylo znemožněno podnikat dále sám v nové společnosti se stejným předmětem podnikání.[/color]
[/size][/color]
[/size]Přeji hezký den.[/color]

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLojza

  • Host
Re:Konkurenční doložka
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2015, 09:17:41 »
Dobrý den, Dovoluji si Vás požádat , o informaci, zda mne mohou společníci omezit v dalším podnikání ve stejném oboru (konkurenční doložkou) bez mého souhlasu. Vlastníme tři společníci podíl v s.r.o. Já osobně 45% a kolegové 45% a 10% podíl. Rád bych ze společnosti odstoupil a dále podnikal ve stejném oboru. Jde mě o to, zda kolegové mohou svolat valnou hromadu a bez mé přítomnosti odsouhlasit tzv. konkurenční doložku, tak aby mě bylo znemožněno podnikat dále sám v nové společnosti se stejným předmětem podnikání.

Přeji hezký den.


Tento postup není možný.


Jinak obecně konkurenční doložka musí být vždy oboustranně vyvážená, nedokážu si tedy představit, že by někdo mohl takovýmto způsobem vytvořit konkurenční doložku, která by vám právně zabránila pracovat (podnikat) ve svém oboru. Z mnohých judikátů Nejvyššího soudu jsou veškeré nevyvážené konkurenční doložky neplatné. Tudíž vaši společníci by v takovémto hypotetickém případě stejně museli kompenzovat skutečnost, že byste nemohl na základě doložky podnikat ve stejném oboru.


 

Platby GoPay

reklama