reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH - obrat  (Přečteno 3741 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Franta

  • Host
DPH - obrat
« kdy: 01. 12. 2015, 10:02:22 »
[size=0px]Jsme bývalé OS, nyní spolek, tělovýchovná jednota, která má ve stanovách jako hlavní činnost provozování tělovýchovy a sportu. Řešíme plátcovství DPH, konkrétně co se počítá do obratu pro určení hranice 1 milion a co se nepočítá. Můžete mi poradit:[/size][/color][/size][size=0px]1. úhrada za hostování nebo přestup hráče – inkasujeme dohodnutou platnu od jiné TJ za přestup nebo hostování hráče (fotbalisty). Z mého laického pohledu zde můžeme aplikovat par. 61, odst. d) ZDP a tento příjem nebudeme do obratu zahrnovat. Je tomu tak?2. Příjem ze vstupného na fotbalové zápasy – jednou za půl roku mi předá pokladník oddílu částku, která se vybrala na vstupném za fotbalové zápasy za příslušné období (jaro a podzim). Tady si nejsem vůbec jist, zda částku do obratu počítat.3. Pronájem tenisových šaten podnikateli, který provozuje nafukovací halu nad antukovým kurtem. Vlastní ŽL na činnost: Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti.4. Přefakturace spotřebované el. Energie podnikateli, viz výše bod 3.Opět z mého laického pohledu můžeme u případu 3. a 4. aplikovat par. 61, odst. d) ZDP a tento příjem nebudeme do obratu zahrnovat. Je tomu tak? Děkuji za odpovědi.[/size]

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama