já nikde neuvádím něco o fiktivní pokladně
takže tohle sem asi za Vás vytrvale psal Duch Svatý (vše v souvislosti s přenecháním vozidla na protiúčet, za které přijímající žádné peníze fyzicky nevyplácí, ale poskytuje slevu k nákupu nového vozidla):
20.11.2015, 15:09:05
Dále uvažujete logicky, utržené plnění za protihodnotu, dáte do pokladny, neudělala jste nic jiného než prodala starý vůz, prodej je Váš příjem který vstupuje do ZD, aby byl příjem zachycen v DE která je postavena na platbách, musíte jej dostat do peněžního deníku, klasika přes příjmový pokladní doklad.
20.11.2015, 16:43:06
Ta pokladna se Vám pane vynuluje dáte si + 500 tis příjem za prodej starého OA / - 500 000 částečná úhrada FA hotově protiplněním . Je to stejné jako kdyby vám ty peníze za prodej starého vozu někdo dal do ruky a ihned jste zaplatil část faktury z PC nového vozu.
23.11.2015, 11:01:09
Prosím vás proboha, žádný zápočet pohledávky / závazku v DE( daňová evidence) neexistuje, v DE neexistují konta, v DE neexistuje účetní rozvrh a v DE neexistuje modul Interní doklady - kde v ÚČTU provádíte zápočty. Zápočet v DE uděláte podle metodiky tak, že si založíte tzv. pomocnou pokladnu, metodika přímo hovoří o tzv. technické pokladně, kde proplatíte doklady z předpisů vzájemně se započítávající, se shodným nominálem + /- příjem / výdej .
--------------
Zápočty, zápočet není a nikdy nebyl zaplacením.zápočet je zánik závazku pohledávky. V DE platí stale a pořád dokola, to budu uvádět, že vyrovnání závazku / pohledávky je dáno výší skutečné úhrady.
Zánik (celé či části) pohledávky/závazku při započtení je v daňové evidenci nepeněžním příjmem/výdajem okamžikem zápočtu. Jinak by započtená částka nikdy nevstoupila ani do příjmů, ani do výdajů (neb co je započteno, to se podruhé penězi neplatí), čímž by v daňové evidenci došlo k zákonem zakázané kompenzaci příjmu a výdaje (přesněji na věčné časy k jejich nezaevidování).
Dále k zápočtu
Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ObčZ“)
Dovoluji si upozornit, že jste už skoro o dva roky mimo realitu - místo č.40/1964 Sb. máme od 1.1.2014 účinný zákon jiný, v mnohém obsahově odlišný, ba zásadně odlišný. Ale co, stejně vše odkazované používáte jen jako mlžící balast k odvedení pozornosti.
--------------
Konkrétně v Příloze 1 – část E. Úpravy podle § 5, § 23 zákona. Daňové odpisy dlouhodobého majetku se uvedou do 2. tabulky jako položka snižující výsledek hospodaření nebo rozdíl mezi příjmy a výdaji. Součet všech položek uvedených v této tabulce se pak přenese do části 1 přílohy – řádek 106.
Opět mimo realitu. Daňové odpisy nejsou úpravou základu daně podle §5 ani §23 ZDP. Jsou totiž v zákoně o dani z příjmů definovány jako daňově uznatelný výdaj, nikoli jako položka upravující výši základu daně.
Pokud by totiž nebyly daňově uznatelným výdajem, ale úpravou základu daně, pak by nutně (neb princip nediskriminace) zcela stejně upravovaly i základ daně vzniklý uplatněním výdajového % (§7/7 ZDP) či stanovený paušální částkou (§7a ZDP).
Chce to prostě o daních vědět trochu víc, než jen "Ctrl+C - Ctrl-V" opisování z jednoho starého článku na internetu.
--------------
No a zbytek Vašeho příspěvku je tradičně masa balastu (o kterém s Vámi nikdo nepolemizoval), kterým se již tradičně snažíte odvést pozornost od vyvrácení Vašich omylů.