reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z pojistného plnění  (Přečteno 3648 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Veronika Vacková

  • Host
Daň z pojistného plnění
« kdy: 02. 11. 2015, 12:48:30 »
Dobrý den,
12.2.2014 se manželovi(25 let) stal pracovní úraz. Smlouvu měl do 31.12.2014. V březnu 2015 mu byl přiznán invalidní důchod 2.stupně a tím mu byla ukončena neschopenka a manžel nastoupil na ÚP. Není OSVČ.  Od té doby řešíme pojistné plnění. Je nám jasné, že náhradu na ztrátu na výdělku a rentu musíme danit. Což pojišťovna rovnou dělá. Ale jde nám o pojistné plnění za připojištění invalidního důchodu a ztížení pracovního uplatnění. Přičemž pojistná smlouva nezanikla. Někde se uvádí, že není nutno přiznávat ale při dotazu na FÚ nám bylo sděleno, že je nutno přiznat.  Manžel pobírá pouze invalidní důchod a rentu. Musí tedy podat DP na tato pojistná plnění? A v případě, že další rok bude i nadále v invalidním důchodu a veden na ÚP musí podávat DP? Z ÚP dostával také nějaké peníze ty předpokládám také musí danit.

Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama