reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Spokojenost řemeslníků se zákazníky  (Přečteno 8945 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin

• Host
Spokojenost řemeslníků se zákazníky
« kdy: 16. 10. 2015, 22:12:29 »
Dobrý den,slýchávám o podvodních firmách a řemeslnících, ale není tu někde portál kde by se upozorňovalo na spokojenost řemeslníku se zákazníky,myslím že něco takového funguje v USA a proto taky zákazníci tam nespekulují jak nedoplatit řemeslníkovi a nebo diskutovat o ceně a po provedené práci snižovat cenu.Mi se to zatím stalo poprvé ale vím že spoustu řemeslníku se to stává taky,proto by bylo dobrém kdyby něco takového vzniklo a nebo jestli je doporučte abychom se mi co už máme tu zkušenost se vyhnout nepříjemnostem s takovýma lidmi.
Předem děkuji za příspěvky Martin.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M

• Host
Re:Spokojenost řemeslníků se zákazníky
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2015, 02:15:37 »
Jestli Vám pane, tohle chybí, je to díra na trhu a je jen na Vás tu díru zaplnit a vydělat na ní. Blahopřeji a přeji plno úspěchů!!!

Offline Ivana Zezulová

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 17. 10. 2015, 13:04:05 »
… není tu někde portál kde by se upozorňovalo na spokojenost řemeslníku se zákazníky, myslím že něco takového funguje v USA a proto taky zákazníci tam nespekulují jak nedoplatit řemeslníkovi a nebo diskutovat o ceně a po provedené práci snižovat cenu. … by bylo dobrém kdyby něco takového vzniklo a nebo jestli je doporučte abychom se mi co už máme tu zkušenost se vyhnout nepříjemnostem s takovýma lidmi…

Zajímalo by mne, jak byste si to představoval,
když bez souhlasu příslušných osob
nesmíte zveřejňovat jejich osobní údaje…

Redakční tip

• Stálý člen

Inkvizitor

• Host
« Odpověď #3 kdy: 17. 10. 2015, 13:52:57 »
To paní Zezulová: Co je to za nesmysl, pokud jde o řemeslníka nebo firmu, je to přece vždy FO nebo PO, z čehož plyne, že jejich IČ a Obchodní firma jsou veřejné údaje, jsou přece volně k dispozici v OR/RŽP. O osobní údaje v tomto směru rozhodně nejde.

Jinak řečeno, pokud napíšu "Instalatér Jan Novák, IČ 123 45 678, sídlo Horní Dolní 7 provedl skvělou práci (nebo práci odbyl z těchto důvodů...)", žádný zákon neporušuji.

Je úsměvné, jak je národ na jedné straně pokrytecky háklivý na své osobní údaje, aby je druhé straně kdykoliv uvedl na Facebooku pro získání nějaké pofiderní slevy.

Inkvizitor

• Host
« Odpověď #4 kdy: 17. 10. 2015, 13:57:50 »
To paní Zezulová: Beru zpět svou argumentaci v předchozím příspěvku a omlouvám se, nevšiml jsem si, že záměr je obrácený, tzn. řemeslníci o zákaznících.

Nicméně - pokud řemeslník upozorní stylem "dávejte pozor na pana Martina Jedličku z Pardubic, neplatí", nejsou to údaje, na jejichž základě by bylo možné konkrétní osobu dohledat, tudíž takto by to určitě možné bylo. problém by nastal, pokud by byla zveřejněna např. přesná adresa.

Jinak ovšem platí, co jsem uvedl :-)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr Šinagl - AAC&S

• Host
« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2015, 15:04:22 »
Jenže zveřejněním "dávejte pozor na pana Martina Jedličku z Pardubic, neplatí" si velmi rychle vykoledujete u soudu úspěšnou žalobu od zcela jiného Martina Jedličky, shodou okolností také z Pardubic  :(

Platby GoPay

reklama