reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dotazy k s.r.o. a společníka s.r.o.  (Přečteno 10729 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan

  • Host
Dotazy k s.r.o. a společníka s.r.o.
« kdy: 10. 10. 2015, 20:36:04 »
Dobrý den, hledal jsem různě po webu a dal si dohromady několik tezí o s.r.o resp. roli společníkova v s.r.o a prosím Vás o kontrolu jestli je to skutečně tak, jak jsem našel a sesumíroval, tedy jestli následující platí, a pokud ne v čem je to jinak.


1) Poté co společník splatí svůj zakladatelský podíl, například hned, už se společností nemá žádné finanční povinnosti. Je tedy pouze svého druhu investor. Protože ručí jen do výše svého (splaceného) podílu.

2) Společník má právo na podíl na zisku (podle % podílu), který sama společnost daní 15% srážkovou daní a společník to dále neuvádí do daňového přiznání.

3) Společník neplatí jiné daně, pojištění apod ve vztahu, kvůli svému vztahu s firmou, pokud není zaměstnancem, jednatelem apod, ale pouze společníkem/investorem.

4) Pokud společník prodává podíl po 5 a více letech je od daně z prodeje osvobozen,  pokud dříve uvádí se v daňovém přiznání a daní podle zákona.

5) Společník nemá ze zákonů jiné povinnosti v těchto větách neuvedené.

6) Společník může pro společnost pracovat jako pro jakoukoli jinou společnosti
6a) Jako zaměstnanec stejně jako pro jakoukoli jinou firmu, daně, pojištění jako běžný zaměstnanec.
6b) Na Dohodu o provedení práce jako pro jakoukoli jinou firmu, podepíše přihlášení k dani, případně nepodepíše a pak se jeho odměna, nepřekročí-li 10 000 Kč měsíčně přímo ve společnosti sráží 15% daní a neuvádí se do daňového přiznání. Pokud překročí platí se z ní pojištění apod, jako u běžného DPP.


Velmi Vám děkuji za odpověď.

Jan

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama