reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Auto - odpisy a vyřazení  (Přečteno 4072 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

MB

• Host
Auto - odpisy a vyřazení
« kdy: 07. 01. 2011, 15:24:19 »
Dobrý den,
prosím o radu, jak zaúčtovat auto v daňové evidenci:
1. mám auto koupené v roce 2006, tento rok odepíšu poslední částku. Mohu je vyřadit z evidence (převodem z IČ na RČ) k 31.12 nebo raději až 1.1.2011 abych mohla odepsat celou zbytkovou částku za 5. odpisové obd.?

2. v prosinci jsem koupila nové auto, platí pořád, že si mohu vybrat mezi rovnoměrným a zrychleným odpisem? Asi bych preferovala zrychlený odpis kvůli vyšší odpisové částce v tomto roce?
Toto auto jsem koupila z 50% úhradou, zbylých 50% je forma úvěru, který uhradím za rok. Do DHM jsem zařadila auto s hodnotou celé pořizovací částky, ale do účetnictví jsem vložila pouze fakturu na 50%částku, z té také hodlám uplatnit DPH. Je to takto správně? Je potřeba nějak do evidence uvést ten úvěr? Je to přes UniCredit, kde mi sdělili, že mi na částku zbylých 50%, kterou budu hradit příští rok vystaví fakturu i s vyčísleným DPH.

Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama