reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Obcan CR jako jednatel v zahranicni sro  (Přečteno 9321 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lenka

 • Host
Obcan CR jako jednatel v zahranicni sro
« kdy: 01. 09. 2015, 13:25:52 »
Dobry den,
mam moznost stat se jednatelem/spoluzakladatelem sro na Slovensku.
SRO by byla platcem DPH.
Ja sama jsem OSVC v CR, neplatce DPH.

Jake povinnosti a zavazky by mi plynuly z pozice jednatele v zahranicni sro a jaky vliv by tato skutecnost mela na me danove povinnosti jako OSVC v CR? Muzu vubec takto v zahranicni sro figurovat?

Chtela bych rozsirit sve sluzby i mimo CR (hlavne asi Slovensko) a hledam nejlepsi alternativu pro sve podnikani - zustat OSVC v CR a zapojit se do slovenske sro nebo si zalozit ceskou sro.... budu rada za doporuceni.

Dekuji predem za odpoved, LU.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline FABIAN & PARTNERS

 • Moderator
 • *****
 • Příspěvků: 124
  • Zobrazit profil
  • FABIAN & PARTNERS
Re:Obcan CR jako jednatel v zahranicni sro
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2015, 13:06:31 »
Ve slovenské společnosti se můžete stát jednatelem bez jakéhokoliv omezení. Váš výkon funkce jednatele bude regulován slovenským obchodním zákoníkem, ten měl obdobné znění jako náš obchodní zákoník účinný do konce roku 2013. Jednatel má na starost vedení společnosti, musí funkci vykonávat s péčí řádného hospodáře a je odpovědný za vedení účetnictví. Pokud se stanete jednatelem nebo společníkem slovenské společnosti, nijak to neovlivňuje Vaše podnikání jako OSVČ v ČR. Pokud nejste zároveň společníkem ve slovenské s.r.o., určitě doporučíme společníkům sdělit, že podnikáte v ČR a v jakém oboru, oni se pak rozhodnou, zda Vás do funkce jmenují a zda by pro ně Vaše podnikání nebylo konkurenční. Výkon funkce jednatele na Slovensku nemá daňový dopad OSVČ v ČR.

Co se týče formy podnikání, zde je třeba zvážit hlavně objem podnikání. Je pak na Vás, jak se rozhodnete. Pokud budete podnikat jako OSVČ, ručíte vždy za své dluhy celým svým majetkem. Pokud byste se stala společníkem slovenské společnosti, neručíte ničím. Můžete fungovat jako OSVČ a podnikat i na Slovensku, po uplynutí půl roku, byste se měla registrovat k daním na Slovensku, kde by se danil příjem ze Slovenska. Můžete samozřejmě fungovat i v s.r.o. na Slovensku a různě fakturovat mezi s.r.o. a českou OSVČ.

Ohledně Vašeho dotazu k registraci DPH - pokud budete registrována k DPH a slovenská společnost také, můžete mezi sebou fakturovat bez DPH. K DPH se registrujete dobrovolně nebo povinně po dosáhnutí určitého obratu (1mil.). Opět tedy záleží na objemu vašich obchodů.
 
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz 

Platby GoPay

reklama