reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vyplacení provize od neplátce DPH  (Přečteno 16358 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

lucie klimešová

• Host
Vyplacení provize od neplátce DPH
« kdy: 05. 08. 2015, 10:20:56 »
Dobrý den, domluvila jsem se s realitní společností s.r.o., která není plátcem DPH, že když přivedu klienta tak dostanu provizi přesně polovinu. Realitní společnost klientovi našla prostor k pronájmu a inkasovala od něj převodem 50.000,-kč. Já bych měla nyní dostat od něj tedy přesně 25.000,-kč. Já nejsem plátce DPH. Jsem fyzická osoba. Vyplatí mi celou částku 25tis a nebo mi z toho odečtě ještě nějakou daň, když není plátcem?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr Šinagl - AAC&S

• Host
Re:Vyplacení provize od neplátce DPH
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2015, 18:33:44 »
Když jako neplátce DPH poskytujete službu, tak příjemci za tuto svou službu pochopitelně žádné DPH neúčtujete a nemůže mu ho za ní naúčtovat ani kdokoli "třetí", totéž platí pro službu RK (neplátce DPH) klientovi = tedy máte nárok na vyplacení celé mezi vámi sjednané částky.

Platby GoPay

reklama