reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přepis s.r.o.  (Přečteno 5068 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Adel_s

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Přepis s.r.o.
« kdy: 25. 06. 2015, 10:41:52 »
Přeji vám všem hezký den,

můj otec má s.r.o. se sídlem v Praze, ale oba bydlíme u České Lípy. Chce ho na mě přepsat, protože s.r.o. nevyužívá a já s ním mám jiné plány. Ať jsem zavolala na jakýkoliv úřad, nikdo nebyl schopen mi odpovědět na mou celkem jednoduchou otázku - jaké dokumenty k tomu potřebuji a kam s nimi mám jít. Kvůli stěhování nemůžeme najít dokumentaci o vzniku s.r.o. atd., ovšem vše je zapsáno v rejstříku, proto se ptám, co přesně potřebuji.

Na internetu je všude samé asi, nejspíš, tak prosím o pomoc někoho, kdo opravdu VÍ.

Budu moc vděčná za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Monika Sindelkova

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
Re:Přepis s.r.o.
« Odpověď #1 kdy: 25. 06. 2015, 12:42:17 »
Obraťte se na místního notáře, ten vám s tím pomůže i provede změnu v OR.

Petr Šinagl - AAC&S

• Host
Re:Přepis s.r.o.
« Odpověď #2 kdy: 28. 06. 2015, 08:55:35 »
Na to co popisujete potřebujete učinit dva právní úkony:

1) převod obchodního podílu z otce na Vás - smlouvu si můžete sepsat sami, podpisy pod ní musí být úředně ověřeny - ovšem při tvorbě  konkrétního obsahu smlouvy pozor na daně - nešikovná formulace se může prodražit, šikovná v budoucnu naopak peníze ušetřit)

2) změna společenské smlouvy kterou změníte sídlo firmy a případně i předmět činnosti či další záležitosti - toto musí mít formu notářského zápisu, tedy se stačí obrátit se na kteréhokoli notáře dle Vašeho výběru (předem je potřeba mít promyšleno, co vlastně a co všechno chcete změnit, neb každá zapomenutá změna později znamená další notářský zápis zase za tytéž peníze).

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama