reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výroba kosmetiky a mýdla  (Přečteno 5159 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Katka

• Host
Výroba kosmetiky a mýdla
« kdy: 18. 05. 2015, 23:48:44 »
Zdravím, můžete mi prosím někdo poradit, jak je to teď když chci začít s výrobou přírodní kosmetiky a mýdla? Našla jsem tu nějaký článek, ale jelikož je z roku 2012 a nějaké zákony v něm uvedeny byly zrušeny, tak tomu teď moc nerozumím.
Půvpdní znění: specifické povinnosti Vám však vzniknou při uvádění kosmetických výrobků do oběhu na trh. Pro tento účel je třeba provést zhodnocení bezpečnosti kosmetického prostředku pro zdraví fyzických osob, které může provádět pouze fyzická osoba, která má ukončené vysokoškolské vzdělání v oblasti lékařství, farmacie nebo chemie nebo v příbuzných oborech a zaměření na toxikologii a v rozsahu zkoušek stanoveném v § 29 odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a v prováděcím předpise tohoto zákona. Oficiální seznam těchto osob neexistuje, ale můžete se obrátit například na Národní referenční centrum pro kosmetiku. Tento zákon je ale zrušený, tak by mne zajímalo jak je to nyní když bych chtěla začít podnikat v tomto oboru. Děkuji za případné rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Návštěvník

• Host
Re:Výroba kosmetiky a mýdla
« Odpověď #1 kdy: 19. 05. 2015, 20:52:44 »
Zákon č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví NEBYL ZRUŠEN ! Nevím, kde jste tuto informaci získala ?! Zákon je platný, ve znění pozdějších předpisů. Možná vás spletla vyhláška č. 258/2003 Sb. (pouze 2 §), která ruší nějaké předpisy ...
Kosmetika je zmíněna v zákonu o ochraně veřejného zdraví v § 27 včetně odkazu na příslušnou evropskou směrnici.

Lída153

• Host
Re:Výroba kosmetiky a mýdla
« Odpověď #2 kdy: 13. 08. 2019, 19:53:19 »
Ahoj, také se osobně zajímám o téma výroba kosmetiky a mýdla. Informace se dost těžko shánějí a proto se zúčastňuji různých diskusí k této otázce, což je dost náročné na čas. Zatím jsem však mnoho informací k tomuto tématu našel také tady

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama