reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Smlouva mezi spolumajiteli  (Přečteno 41308 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Evžen

  • Host
Smlouva mezi spolumajiteli
« kdy: 23. 04. 2015, 16:23:37 »
Dobry den ,
začínáme podnikat jako OSVČ, což obnáší celkem značný onvestovaný kapitál. Investovaná částka je konečné. Víme tedy kolik penez do projektu kazdy vlozi. Jak smluvně pojistit to, aby v pripade rozpadu naseho partnerství jeden druheho neobral o všechno ? Mám na mysli urřitou smlouvu o spolupráci nebo tak něco, v které bude zapsána částka atd.
Děkuji za návrhy.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaEva

  • Host
Re:Smlouva mezi spolumajiteli
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2015, 22:20:06 »
Nerozumím jak to myslíte. Jestli jste OSVČ, tak nemáte žádný společný kapitál. Každý OSVČ je sám za sebe, jeho "firma" je psaná jen na jeho jméno a na nikoho jiného. Pokud by jeden z vás byl OSVČ a ten druhý jeho zaměstnanec, tak by firma byla majetkem toho, který je OSVČ a ten zaměstnanec by nevlastnil vůbec nic. Pokud jste oba dva OSVČ a chcete spolupracovat na nějakém projektu, nejlepší bude vše ošetřit smluvně. Aby mohlo mít v jedné firmě podíly více osob, museli byste mít s.r.o., ve kterém by měl každý z vás určitý podíl (třeba každý 50%).


 

Platby GoPay

reklama