reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH při nákupu zboží ze zahraničí  (Přečteno 10974698 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

• Host
DPH při nákupu zboží ze zahraničí
« kdy: 14. 04. 2015, 10:01:32 »
Dobrý den,

myslím, že určitě nejsem v podobné situaci sama a tak žádám o radu, v případě, že někdo má podobné problémy.

Stala jsem se od února plátcem DPH. Jako nový plátce mám možnost odečíst si zboží nakoupené rok zpětně a stále ještě na skladě. U mě nastal problém. Mám zboží nakoupené v Polsku (kde mi dodavatel dodával zboží jako neplátci, tedy vč. DPH 23%). Nestala jsem se z neznalosti osobou povinnou k registraci při překročení limitu nakoupeného zboží (řekli mi na FÚ, že jsem při překročení částky vydané za zboží v hodnotě cca 325 tis. Kč se měla registrovat jako osoba povinná k registraci. Nestala bych se sice plátce, ale měla jsem možnost nakupovat zboží z Polska bez DPH).
Nyní mi FÚ prý nedokáže vrátit daň, o kterou bych si podle nich měla žádat v Polsku. Firmy zabývající se vrácením daně vyřizují vrácení pouze pro plátce, kteří byli v době pořízení již registrovaní. Hledám firmu nebo alespoň formulář, kterým si můžu žádat po předložení faktur a soupisu skladových zásob k 31.1.2015 a sjednat vrácení DPH od polského finančního úřadu. Podmínky pro nové plátce by totiž prý měly být stejné napříč celým EU.

Děkuji za reakce.

Jana

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr Šinagl - AAC&S

• Host
Re:DPH při nákupu zboží ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2015, 05:20:11 »
Však podmínky rovné jsou - stanete-li se plátcem v ČR, máte nárok na odpočet daně zaplacené v ČR, stanete-li se plátcem v Polsku, máte nárok na odpočet daně zaplacené v Polsku. "Křížem" z jednoho státu do druhého nárok na zpětný odpočet nevzniká (v obou případech stejně).

Platby GoPay

reklama