reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Název provozovny a ochranná známka  (Přečteno 24621 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tyina

  • Host
Název provozovny a ochranná známka
« kdy: 11. 04. 2015, 17:05:56 »
Dobrý den. Prosím o radu ohledně následující situace z právního hlediska : Kamarád je v současnosti minoritním společníkem firmy A, která má na provozovně název XY. Nyní si zakládá svoji vlastni firmu B (stejného rázu, jediný společník) a chtěl by dát provozovně opět název XY. Obě firmy (A i B) jsou přitom v obchodním rejstříku zapsané pod jiným obchodním jménem (odlišným od XY), obě provozovny se nacházejí v Praze, a název XY nemá registrovanou ochranní známku.  Je tedy možné použít stejný název (XY) pro obě provozovny, nebo jsou zde nějaká omezení ? Děkuji za odpovědi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamavn158

  • Host
Re:Název provozovny a ochranná známka
« Odpověď #1 kdy: 12. 04. 2015, 00:42:42 »

Pokud nejde o obecný název (Rybářské potřeby, Papírnictví), mohlo by se jednat o některou z forem nekalosoutěžního jednání.


"... soutěžní právo přiznává ochranu i takovým označením, která nejsou zapsána v rejstřících ani jiným způsobem registrována. Ochranu tedy požívají i běžné názvy výrobků či označení služeb a dále pak i jiné zvláštní vnější projevy mající hospodářskou hodnotu."


zdroj: http://www.itpravo.cz/index.shtml?x=118490


 

Platby GoPay

reklama