reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přiznání k DPH  (Přečteno 2234 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lenka

  • Host
Přiznání k DPH
« kdy: 21. 04. 2015, 16:52:42 »

Zdravím, momentálne riešim nasledujúcu situáciu: mám českú živnosť, poskytla som (prekladateľské) služby na Slovensko, takže som osoba identifikovaná k DPH ale nie som platcom DPH. Službu na Slovensko som poskytla v březnu, za březen som už vyplnila souhrné hlášení a teraz si nie som istá, či je nutné, aby som podávala za březen aj danove priznani k dph. Nasla som nejake take informacie na nete, ze by som asi mala ale celkom nechapem ako to vyplnim, kedze DPH musi odviest  prijemca sluzby, teda DPH bude odvedena na Slovensku. Zdá sa mi preto nelogické, aby som podávala nulove priznanie.


Potrebovala by som teda pomoc s vyplnením danoveho priznania k DPH cez aplikaciu EPO..rozumiem, ze sumu poskytnutej sluzby uvediem na riadok 21 ..a dalej co? Dakujem :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaPetr Šinagl - AAC&S

  • Host
Re:Přiznání k DPH
« Odpověď #1 kdy: 22. 04. 2015, 19:43:37 »
A dál nic - neb tam vyplňujete pouze hodnotu poskytnutého plnění (základ daně), nikoli částku DPH.
Přiznání k DPH neslouží pouze ke sdělení výše daně, nýbrž i částek plnění (základů daně) na vstupu i výstupu.


 

Platby GoPay

reklama