reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Čerpání dovolené  (Přečteno 5518 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sarah

  • Host
Čerpání dovolené
« kdy: 09. 04. 2015, 09:46:21 »
Dobrý den,


chtěla bych se odkázat na níže uvedený odkaz.
http://www.podnikatel.cz/clanky/inspekce-prace-cerpani-dovolenych-vime-na-co-si-dat-pozor/
Jestli to dobře chápu je povinností zaměstnavatele vést písemný rozpis dovolené na celý rok, kde každý
zaměstnanec předpokládaný plán rozvržené dovolené na celý rok musí dodat do konce června kvůli
případné kontrole, která by mohla přijít?
Děkuji za odpověď.
S.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



jojo

  • Host
Re:Čerpání dovolené
« Odpověď #1 kdy: 10. 04. 2015, 06:56:14 »
Zaměstnanec nic nedodává. Podstatná je věta "  Konkrétní termíny čerpání dovolené jednotlivých zaměstnanců určuje zaměstnavatel."


vn158

  • Host
Re:Čerpání dovolené
« Odpověď #2 kdy: 10. 04. 2015, 10:25:25 »
Ale taky musí přihlížet k oprávněným zájmům zaměstnance a alespoň jedna část činit nejméně dva týdny v kuse. Minimální délka nařízené dovolené se obvykle udává jeden týden (protože v ZP je dovolená uvedená v týdnech), tedy pro 4 týdny dovolené může zaměstnavatel nařídit 2+2 nebo 2+1+1 týdny.

Takže třeba nelze nařídit volné pátky v lednu, protože v lednu je obvykle méně zakázek.

Ten rozpis je více méně formalita a není to nic, co se nedá dohodou změnit.

Takže s tím nařizováním dovolené to není až tak horké.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jojo

  • Host
Re:Čerpání dovolené
« Odpověď #3 kdy: 13. 04. 2015, 11:56:44 »
S částí vašeho vysvětlení souhlasím, s částí, kde píšete, že nemůže nařídit např. pátky - nesouhlasím. Zákon říká, že pokud se dovolená čerpá v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny v celku. Takže zbytek dovolené může nařídit k čerpání klidně po dnech, jen musí dodržet písemnou formu a termín 14 dní předem. Dovolená je sice počítána na týdny, ale NIKDE není, že by se nemohla čerpat jinak, než po celých týdnech. viz § 217, odst. 1 zákoníku práce.


 

Platby GoPay

reklama