reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odkoupení 100% podílu  (Přečteno 52185 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Šinagl - AAC&S

  • Host
Re:Odkoupení 100% podílu
« Odpověď #15 kdy: 04. 04. 2015, 19:09:44 »
Nikoli náklad, ale výnos ve výši obvyklého úroku - neb §200 ZOK.
Náklad (daňově neuznatelný) by vznikl až v případě předepsání sankcí za nesplnění povinností tímto § uložených.
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Odkoupení 100% podílu
« Odpověď #16 kdy: 19. 11. 2015, 17:00:16 »
Dobrý den,

to je také docela nesmysl, pokud máte společnost kde je ZK: 200 000,- máte v pasivech 200 tis, musíte mít ( pokud to chcete nazývat účetnictvím ) v aktivech také 200 tisíc. například na bance / účtech majetku / pohledávkách.

máte rozvahu 221( nebo jiný majetek ) / 411

pokud to někdo kupuje - nový společník protože s.r.o. vlastní společníci, kupuje to vždy za hodnotu společnosti minimálně 200 ti., pokud zaplatí 20 tisíc navíc, může účtovat o zvýšení ZK:  221/419 o těch 20 tisíc vkladu nového společníka na víc.

Pokud a.s. kupuje obchodní podíl jiné a.s. účtujete nabytí OP u kupujícího, do majetku na 061.

 Nový vlastník se pouze zapíše v OR. a ten původní se vymaže.

S daněmi to také nemá nic společného, prosím Vás daníte HV - je li kladný, HV jsou co účetnictví stojí výnosy ( úč. třída 6 ) - náklady ( 5 )

 


Petr Šinagl - AAC&S

  • Host
Re:Odkoupení 100% podílu
« Odpověď #17 kdy: 22. 11. 2015, 16:33:43 »
pane M.M.,
opět vstupujete do diskuse s naprosto scestnou a zavádějící "odpovědí".

Když něco sám nevíte, tak prosím přestaňte nic netušící oběti mást svými doměnkami, nahrazujícími nedostatek vědomostí.
O neschopnosti pochopit souvislosti ani nemluvě.

Je mi velmi líto, že na Vás musím takto opět reagovat. >:(



Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Odkoupení 100% podílu
« Odpověď #18 kdy: 23. 11. 2015, 07:48:46 »
Dobrý den, ,pane  : Poslal: Petr Šinagl - AAC&S
 reagovat nemusíte vůbec, jen se snažíte zakrývat jednu jedinou věc, a sice že vůbec neumíte účtovat a každému účetnímu a praxí a certifikací to musí být jasné na první pohled.

Ale dělejte, jak umíte.


Petr Šinagl - AAC&S

  • Host
Re:Odkoupení 100% podílu
« Odpověď #19 kdy: 23. 11. 2015, 11:20:22 »
tož pane M.M., zkusím Vaší další várku bludů vyvrátit kus po kuse:

to je také docela nesmysl, pokud máte společnost kde je ZK: 200 000,- máte v pasivech 200 tis, musíte mít ( pokud to chcete nazývat účetnictvím ) v aktivech také 200 tisíc. například na bance / účtech majetku / pohledávkách.

Ano, opravdu tvrdíte nesmysl - což takhle v případě ztráty běžného účetního období či dokonce v případě účtu neuhrazených ztrát minulých období, kdy kromě kladné částky ZK máte v pasivech záporné částky na těchto účtech?
(nápověda: pravidlo rovnosti součtu MD a součtu Dal opravdu neznamená, že aktiva celkem musí být větší nebo alespoň rovna největší položce pasiv a naopak)


pokud to někdo kupuje - nový společník protože s.r.o. vlastní společníci, kupuje to vždy za hodnotu společnosti minimálně 200 ti., pokud zaplatí 20 tisíc navíc, může účtovat o zvýšení ZK:  221/419 o těch 20 tisíc vkladu nového společníka na víc.

Další naprostý nesmysl - nákup a prodej čehokoli se většinou neděje za nějaký "účetní zústatek", nýbrž za smluvně sjednanou cenu, která s nějakými čísly v účetnictví předmětu obchodu (nejen) nemusí mít společného zhola nic.
Navíc při koupi obchodního podílu se jedná o vztah mezi jeho původním a novým vlastníkem, obchodní korporace v níž ten obchodní podíl je, se tohoto vztahu účastní jako objekt, nikoli jako subjekt - tedy i kdyby sjednaná cena sebevíce převyšovala účetní částku odpovídajícího vkladu společníka v účetnictví této korporace, tak z peněz "navíc" jí nepatří ani haléř, tedy tím nedojde k žádnému zvýšení jejího ZK a tedy se o ničem takovém ani nedá účtovat.


Pokud a.s. kupuje obchodní podíl jiné a.s. účtujete nabytí OP u kupujícího, do majetku na 061.

Dotaz je na převod obchodního podílu mezi dvěma fyzickými osobami - kupující nejen že nemá žádný účet 061, ale dokonce vůbec není účetní jednotkou.


Nový vlastník se pouze zapíše v OR. a ten původní se vymaže.

Což takhle obchodní korporací povinně vedený seznam společníků ?
Což takhle analytická evidence k účtu ZK obchodní korporace ?


S daněmi to také nemá nic společného, prosím Vás daníte HV - je li kladný, HV jsou co účetnictví stojí výnosy ( úč. třída 6 ) - náklady ( 5 )

S daněmi to má naopak společného zatraceně moc - u prodávajícího, u kupujícího a v některých případech i u předmětné obchodní korporace - to jen Vy o tom nic netušíte  :(



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Odkoupení 100% podílu
« Odpověď #20 kdy: 23. 11. 2015, 11:34:08 »
Dobrý den,
já na Vás už nemám sílu

máme li záporný kapitál-  máte na sebe vyhlásit insolvenci ( úpadek ) a to podle zákona, pane !

mále li účto OK pak P=A, nikdo vám neprodá firmu kde bude majetek za 100 mil za 1 milion, toto spíše řeší policie.  Pokud nevedete účto jako v Zimbabwe tak máte reálnou hodnotu společnosti tedy A ( majetek ) - ( zúčtované opravné položky ) - cizí zdroje ( úvěry ).

Daně jak bylo psáno 6- 5 je u oné společnosti, nikoliv u společníka FO , víte fyzická osoba žádné účtové třídy nemá.

To ale by jste ale pane musel umět účtovat.


Petr Šinagl - AAC&S

  • Host
Re:Odkoupení 100% podílu
« Odpověď #21 kdy: 23. 11. 2015, 11:49:36 »
máme li záporný kapitál-  máte na sebe vyhlásit insolvenci ( úpadek ) a to podle zákona, pane !

Řeč byla o součtu aktiv menším než ZK, nikoli o "záporném kapitálu" - neboli opět účelový podsun metodou "o voze a o koze"


mále li účto OK pak P=A, nikdo vám neprodá firmu kde bude majetek za 100 mil za 1 milion, toto spíše řeší policie.

Do toho, za kolik si mezi sebou jiní lidé/firmy prodávají majetek, Vám nic není. Je to čistě jejich věc.
Mmch, je-li součástí aktiv kupříkladu za účetní cenu neprodejný majetek/pohledávky, pak za "účetní hodnotu" firmu nikdo soudný nekoupí.


Pokud nevedete účto jako v Zimbabwe tak máte reálnou hodnotu společnosti tedy A ( majetek ) - ( zúčtované opravné položky ) - cizí zdroje ( úvěry ).

Asi Vás to překvapí, ale firmy se neprodávají podle "účetního součtu aktiv/pasiv", nýbrž podle budoucího předpokládaného výnosu - s vyjímkou koupě za účelem likvidace firmy a rozprodeje položek majetku (ale i tam se cena stanoví na základě očekávaných třžeb za rozprodaný majetek, nikoli součtu jeho historických zůstatkových cen nasčítaných v účetnictví).


Daně jak bylo psáno 6- 5 je u oné společnosti, nikoliv u společníka FO , víte fyzická osoba žádné účtové třídy nemá.

Patrně jste nepostřehl, že vlákno bylo nikoli jen o společnosti, ale i o důsledcích pro prodávajícího i kupujícího.


 

Platby GoPay

reklama