reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odpis na studenta  (Přečteno 14793 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martinna

  • Host
Odpis na studenta
« kdy: 25. 03. 2015, 12:36:03 »
Dobrý den, jestli někdo budete vědět kdy uplatnuji tento odpis na studenta? Už když syn začne chodit na střední školu? Uplatním to já jako rodič. Kdyby podal daně syn pak by mohl i syn? Jsou t 4000Kč ročně? Děkuj za případné info Martina

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Odpis na studenta
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2015, 13:10:49 »
Pokud syn začne studovat a donese Vám potvrzení o studiu, můžete si uplatnit daňové zvýhodnění ve výši 1 117,- Kč za každý měsíc studia. Na to máte nárok, i když syn bude výdělečně činný a bude si sám v zaměstnání uplatňovat studentskou slevu. Pokud studující dítě samo pracuje, má nárok si u svého zaměstnavatele podepsat prohlášení poplatníka a s potvrzením o studiu si měsíčně uplatnit slevu na poplatníka (2 070,-) a slevu na studenta ( 335,-)


Lada

  • Host
Re:Odpis na studenta
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2015, 14:02:52 »
"Odpis na studenta" neexistuje. Existuje "daňové zvýhodnění na dítě", které si uplatňuje rodič (to se ale netýká pouze studentů, ale i malých dětí, co ještě nechodí do školy) a dále "sleva na studenta", kterou si uplatňuje dotyčný student ze svého příjmu, jestliže si při studiu zároveň vydělává.
 
Daňové zvýhodnění na dítě lze uplatnit od jeho narození do maximálně 26 let věku, přičemž na dítě od 18 do 26 let pouze pokud studuje, tedy přesněji podle zákona pokud se "soustavně připravuje na budoucí povolání" (nebo pokud toho není schopno kvůli dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu). U studenta střední školy je navíc podmínka, že se musí jednat o studium prezenční (tj. denní, nikoli dálkové), zatímco u studentů vysoké školy tato podmínka není (klidně mohou studovat i dálkově a jejich rodiče stejně mají nárok na daňové zvýhodnění).
 
Pro slevu na studenta rovněž platí maximální věk studenta 26 let. Pokud studuje a je mu víc než 26 let, na slevu nárok nemá.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama