reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bakalářská práce - založení reklamní agentury  (Přečteno 2853 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

• Host
Bakalářská práce - založení reklamní agentury
« kdy: 20. 03. 2015, 09:16:38 »
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, pokud chci založit reklamní agenturu na svou vlastní živnost a jediným vlastníkem budu já, zaměstnanec taky a vlastně v celé agentuře budu jen já. Mohu to do své bakalářské práce zapsat nějak takto: Podnikatelský záměr je vypracován pro nově vznikající reklamní agenturu, kterou jsem se rozhodl založit jako fyzická osoba s výhledem na transformaci na společnost s ručením omezeným do 3-4 let.??

Nebo by jste to zapsali nějak jinak? Jelikož jsem tam měl "fyzická osoba bez právní subjektivity s výhledem...." a to bylo prý špatně. Proto se chci zeptat Vás.

Děkuji za Váš čas a odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr

• Host
Re:Bakalářská práce - založení reklamní agentury
« Odpověď #1 kdy: 20. 03. 2015, 09:19:05 »
A ještě bych se chtěl zeptat, jakým způsobem zapsat tuto větu: "Zakladatel, vlastník a tedy i zaměstnanec bude samostatná osoba, do doby transformace".

Nějak se mi nelíbí ty tři slova hned na začátku, nedá se to nějak jinak specifikovat?

Děkuji

Petr

• Host
« Odpověď #2 kdy: 20. 03. 2015, 09:19:48 »
A ještě bych se chtěl zeptat, jakým způsobem zapsat tuto větu: "Zakladatel, vlastník a tedy i zaměstnanec bude samostatná osoba, do doby transformace".

Nějak se mi nelíbí ty tři slova hned na začátku, nedá se to nějak jinak specifikovat?

Děkuji

Redakční tip

• Stálý člen

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 20. 03. 2015, 12:26:59 »
Byl bys fyzická osoba podnikající na základě živnostenského oprávnění, neboli též OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná). Rozhodně bys nebyl zaměstnanec, protože OSVČ nemůže zaměstnat sám sebe (ani svou manželku/manžela). Zaměstnancem bys byl leda kdybys založil s.r.o. Zakladatel a vlastník mi přijde taky trochu divné, člověk přece nemůže založit a vlastnit sám sebe...

Co se týká pozdější transformace na s.r.o., doporučuji, aby sis zjistil, jak by toto probíhalo, protože to není zase tak jednoduché.

Platby GoPay

reklama