reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Sleva na dani  (Přečteno 3687 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena Chadrabová

  • Host
Sleva na dani
« kdy: 17. 03. 2015, 09:39:24 »
Dobrý den, prosím o radu.


Za rok 2014 jsem byla bez zdanitelných příjmů Ve společné domácnosti se mnou bydlí dcera, která studuje.
Podávám si každoročně sama DP fyzických osob. Lze uplatnit slevu na studenta když jsem neměla příjem kromě podpory?
Děkuji za odpověď



PS nejsem podnikatel

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Sleva na dani
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2015, 16:55:44 »
Dobrý den paní Chadrabová,

v tomto případě bohužel není možné daňové zvýhodnění na dceru uplatnit.

Daňové zvýhodnění na děti může mít obecně charakter daňové slevy, která se odečítá od daně, nebo tzv. daňového bonusu, který je poplatníkovi vyplácen. Vzhledem k tomu, že jste neměla za rok 2014 zdanitelné příjmy a daň je tedy nulová, slevu na dani si uplatnit nemůžete, není od čeho ji odečíst. Obdobně si bohužel nemůžete uplatnit ani daňový bonus, neboť podmínkou pro jeho uplatnění je, že poplatník měl roční příjmy uváděné v daňovém přiznání v rámci § 6 až § 9 (tedy např. příjmy ze závislé činnosti, úroky půjček, příjmy z podnikání či pronájmu) alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy, což pro rok 2014 znamenalo 51 000 Kč.

Pro rok 2015 bude minimálním příjmem pro možnost uplatnit daňový bonus částka 55 200 Kč.

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama