reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zdanění DPP  (Přečteno 7577 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Dan

• Host
Zdanění DPP
« kdy: 14. 03. 2015, 22:15:12 »
Dobrý den,
Zjišťuji si informace ohledně zdanění DPP z hlediska zaměstnavatele a mám několik nejasností na které bych se tu rád zeptal. Vydal jsem DPP která trvá několik měsíců a v žádném z nich odměna nepřesáhne 10 000 Kč.
1) Je hranice 10 000 Kč počítána včetně 15% daně nebo bez? Tzn. pokud je výplata zaměstnanci dejme tomu 9500 Kč, potom by včetně daně přesáhla měsíční hranici 10 000 Kč.
2) 15% srážková daň se tedy platí měsíčně místně příslušnému finančnímu úřadu, nenašel jsem k tomu ale na jejich stránkách žádné konkrétní informace (číslo účtu kam platit apod.), pokud jsem jen špatně hledal mohl by mě někdo navést?
3) Jsem přihlášený k dani ze závislé činnosti, po ukončení DPP je potřeba se zase odhlásit pokud dál nebudu nikoho zaměstnávat, nebo to není potřeba? A pokud ne, v případě že zaměstnám dalšího člověka na DPP pak už jen stačí opět odvádět daň na FÚ bez nutnosti dalšího papírování?

Děkuji za odpovědi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Dan

• Host
Re:Zdanění DPP
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2015, 22:20:34 »
Pokud se nemýlím, tak číslo účtu bych tedy měl použít například podle tohoto článku: http://www.mesec.cz/dane/dan-z-prijmu/pruvodce/cisla-bankovnich-uctu-financnich-uradu/

Variabilní symbol není potřeba uvádět?

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2015, 10:14:46 »
1. Bere se hrubá mzda
2. http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/placeni-dani
3. Pokud jste k dani ze závislé činnosti tak se musíte zaregistrovat ještě ke srážkové dani. Odregistrovávat se nemusíte, jenom každoročně musíte podat vyúčtování ... jak zálohové daně, tak srážkové daně.

Redakční tip

• Stálý člen

Dan

• Host
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2015, 17:08:18 »
Děkuji za užitečnou odpověď!

Přihlásím se tedy ještě ke srážkové dani. Ohledně vyúčtování, to podám ještě navíc k daňovému přiznání? A když uplatňuji fixní náklady pro svoji živnost, tak se mi do přiznání dohody nijak neprojeví, je to tak?

Ještě jednou děkuji.

Platby GoPay

reklama