reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Osoba identifikovaná k DPH  (Přečteno 183713 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Katka

  • Host
Osoba identifikovaná k DPH
« kdy: 06. 03. 2015, 14:37:03 »
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jak je to s prodejem na Etsy.com, pokud jsem na mateřské dovolené? Musím se taky reigstrovat jako plátce daně? Popř. co musím splňovat, abych mohla své výrobky legálně prodávat a něco si přivydělat. Děkuji Katka

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Osoba identifikovaná k DPH
« Odpověď #1 kdy: 06. 03. 2015, 15:46:24 »
Na prodej zboží především musíte mít živnostenský list. Jelikož jste na mateřské, budete tzv. OSVČ vedlejší. Pokud chcete vědět, co to je ta OSVČ vedlejší, mrkněte se např. na web Jakpodnikat, kde to mají vysvětlené.
 
Při vyřizování živnostenského listu vám řeknou, že vás automaticky nahlásí na sociálku, na zdravotní pojišťovnu i na finanční úřad jakožto OSVČ, ale raději si to (dejme tomu po cca týdnu) na všech třech těchto institucích ještě ověřte. Mám opakované špatné zkušenosti s tím, že živnostenský úřad sice (údajně) údaje předá, ale jedna či více těchto institucí nic nedostanou (nebo to aspoň tvrdí).
 
Co se týče registrace k dani, musíte specifikovat, kterou daň máte na mysli.


Lada

  • Host
Re:Osoba identifikovaná k DPH
« Odpověď #2 kdy: 06. 03. 2015, 15:50:54 »
Jestli tou "registrací k dani" myslíte problematiku DPH, tak přímo zde na tomto webu v poradně je k tomu dotaz zodpovězený daňovým poradcem. Dotaz je sice z roku 2013, ale myslím, že je to informace stále aktuální.
 
Jedná se o dotaz s názvem "Osoba identifikovaná k DPH" zodpovězený moderátorem Janem Molínem.
http://poradna.podnikatel.cz/index.php?topic=7011.0
 

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Katka

  • Host
Re:Osoba identifikovaná k DPH
« Odpověď #3 kdy: 06. 03. 2015, 19:36:24 »
Děkuji za odpověď. Takže už neplatí, že do 20tis. ročně se výdělek nedaní a musím mít tedy živnost i když bych si vydělala méně jak těch zmiňovaných 20tis.?


 

Platby GoPay

reklama