reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Neplátce DPH a vydání DPP  (Přečteno 4304 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daniel

• Host
Neplátce DPH a vydání DPP
« kdy: 02. 03. 2015, 18:31:20 »
Dobrý den, prosím o radu. Jsem OSVČ, neplátce, v případě že zaměstnám zaměstnance na Dohodu o provedení práce, musím se stát automaticky plátcem? Jaké mám v takovém případě povinnosti? Našel jsem o tom nějaké informace, ale rád bych si tuhle konkrétní situaci potvrdil.
Děkuji za odpovědi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:Neplátce DPH a vydání DPP
« Odpověď #1 kdy: 03. 03. 2015, 07:41:07 »
Zaměstnání brigádníka na DPP nemá s DPH nic společného. Jako zaměstnavatel se budete muset přihlásit na FÚ jako plátce daně z příjmů ze závislé činnosti a pokud by odměna z DPP byla vyšší než 10 000,- Kč, tak se musíte přihlásit i na MSSZ a zdravotní pojišťovnu zaměstnance. Zároveň máte povinnost se registrovat u pojišťovny k placení zákonného pojištění pro případ úrazu.

Daniel

• Host
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2015, 08:30:23 »
Děkuji za odpověď, odměna je nižší než 10tis. Kč, takže by tedy mělo stačit se přihlásit na FÚ. Ohledně účetnictví, mění se pro mě tímto trvale jeho forma? I v případě že už zaměstnance potom mít nebudu?

Redakční tip

• Stálý člen

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 03. 03. 2015, 08:52:18 »
Nechápu, co myslíte tím, jestli se mění forma vašeho účetnictví? Jestli vedete podvojné účetnictví, budete ho vést i nadále. Jestli vedete daňovou evidenci, budete ji vést dál. Prostě jen budete mít zaměstnance.

Daniel

• Host
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2015, 09:33:38 »
V současné době uplatňuji výdaje stanovené paušálem, takže pokud to chápu správně, stačí zajít na FÚ, zřídit pojištění odpovědnosti za škodu a jinak se pro mě nic nemění?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hana

• Host
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2015, 11:34:22 »
Ano

Platby GoPay

reklama