reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Účtování mylné platby  (Přečteno 13711 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Gábina

• Host
Účtování mylné platby
« kdy: 24. 02. 2015, 15:12:16 »
Dobrý den,
prosím o radu, poslali jsme platbu /zálohu/ do zahraničí, ale na špatný účet, bank nám vrátila poníženou platbu o bankovní poplatky. Jak mám účtovat? Předem moc moc děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:účtování mylná platba
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2015, 15:25:38 »
Chybné platby účtuju na účet 378.

Gabina

• Host
Re:účtování mylná platba
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2015, 15:29:30 »
I když se jednalo o zálohovou fakturu? Já jsem si myslela, že budu účtovat 314/221, ponížená platba přišla na účet 221/314, ale nevím ten poplatek bance když si to strhli sami hnedka jestli to 568/221 VúD

Redakční tip

• Stálý člen

Lada

• Host
Re:Účtování mylné platby
« Odpověď #3 kdy: 25. 02. 2015, 09:17:38 »
Vy jste ale přece neplatila zálohu. Sice jste to měla v úmyslu, ale reálně jste to neudělala. Záloha by to byla, kdybyste to zaplatila na správný účet. Když jste to poslala na chybný účet a platba se vám vrátila zpět, tak toto přece nebyla žádná zálohová platba.

Co se týče bankovního poplatku, pokud o jeho zaplacení nemáte žádný doklad, zdráhala bych se zaúčtovat ho do daňových nákladů.

Ať už to zaúčtujete na 314, 378 nebo jiný účet, tak pozor na to, že potřebujete mít ve finále na Má dáti stejnou částku jako na Dal, aby se obě strany navzájem "vynulovaly". Tj. tam musíte nějak doúčtovat ten rozdíl mezi původně zaplacenou částkou a tím, co vám vrátili.

gábina

• Host
« Odpověď #4 kdy: 25. 02. 2015, 09:45:33 »
Děkuji, jak by jste teda zaúčtovala ten poplatek bance?

Reklama

• Stálý člen

Lada

• Host
« Odpověď #5 kdy: 25. 02. 2015, 12:37:14 »
Já bych dala na Má dáti nějaký pětkový nedaňový účet, na dal 378.

BK

• Host
« Odpověď #6 kdy: 25. 02. 2015, 14:15:46 »
Zdravím, v případě omylu může firma po Vás chtít náhradu škody, jestli máte tzv. pojistku na blbost, tak bez problémů ji uplatníte

Platby GoPay

reklama