reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poskytnutí služeb v jiném členském státě  (Přečteno 14619 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin

• Host
Poskytnutí služeb v jiném členském státě
« kdy: 23. 02. 2015, 13:27:01 »
Jsem neplátce DPH a protože jsem poskytl služby v jiném členském státě, stal jsem se osobou identifikovanou. Vloni jsem každý měsíc podával souhrnné hlášení a vyplňoval formulář k Přiznání z DPH.

Jedná se o zanedbatelnou částku (stovky korun měsíčně), přesto však jsem do toho šel, abych měl klid. Teď však zase klid nemám, protože si nejsem jistý, že to vyplňuju dobře, takže bych případně prosil o opravu:
  • Každý měsíc dostanu na účet částku X - v Kč.
  • Tuto částku jednoduše zapíšu do formuláře souhrnného hlášení VIES společně s kódem plnění 3.
  • Následně vyplním formulář daňového přiznání, kam tu stejnou částku vepíšu do řádku 21.
  • Pošlu přes datovou schránku.
Dělám to správně, nebo úplně špatně? Díky za vystětlení!

A ještě bych přidal související dotaz - protože se jedná o tak směšnou částku, nebaví mě dané formuláře vyplňovat každý měsíc, proto jsem při podávání posledního daňového přiznání k minulému roku zaznačil "kód zdaňovacího období příštího roku" jako Q, abych mohl podávat přiznání čtvrtletně. Platí tahle změna automaticky a týká se i souhrnných hlášení, tudíž můžu poslat další vyplněné formuláře až v březnu?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Poskytnutí služeb v jiném členském státě
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2015, 15:52:06 »
Jestli se jedná pouze o služby do jiného členského státu EU (a ne například do USA, které členem nejsou), tak to máte vyplněné dobře.

Co se týče změny zdaňovacího období, záleží na tom, kdy jste se zaregistroval. Zdaňovací období nemůžete změnit z měsíčního na čtvrtletní v roce, kdy jste se zaregistroval, ani v roce následujícím. Takže jestli jste se zaregistroval v roce 2014, tak musíte být měsíčním plátcem i v roce 2015. Teprve pro následující rok (2016) můžete požádat o změnu.

Navrhuji zavolat na Váš místně příslušný finanční úřad a vše s nimi konzultovat. Vzhledem k tomu, že ve středu je 25.2., tak tam radši zavolejte teď hned. Ale podle mě Vám řeknou, že jste stále měsíční plátce.

Martin

• Host
« Odpověď #2 kdy: 23. 02. 2015, 18:09:18 »
Děkuju za odpověď, dneska už volat nestihnu, zkusím to zítra a pak se tu podělím. Čistě ze zvědavosti - pokud bych poskytoval službu do nečlenského státu (např do zmíněných USA), tak by se měnilo co?

Redakční tip

• Stálý člen

Martin

• Host
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2015, 17:50:30 »
Tak jsem měl dneska cestu kolem finančáku, tudíž jsem se tam rovnou stavil - opravdu to ještě nemůžu přiznávat kvartálně, musím posílat každý měsíc.

Lada

• Host
« Odpověď #4 kdy: 25. 02. 2015, 09:29:19 »
Jsem ráda, že to máte vyřešené.

Jinak, kdybyste poskytnul službu do nečlenského státu EU (např. USA, Brazílie atd.), tak byste ji nedával do souhrnného hlášení (to je jen za služby do států EU) a částka by se uváděla do řádku č. 26.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama