reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Splacení vkladu společnosti s ručením omezeným  (Přečteno 9488 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline xmartini

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil
Splacení vkladu společnosti s ručením omezeným
« kdy: 20. 01. 2015, 21:02:13 »
Dobrý den,

chtěl bych se informovat, jak postupovat při splacení vkladu společnosti s ručením omezeným. Jedná se mi o to, že společnost byla založená tak, že každý společník vložil 50% vkladu.

Dle společenské smlouvy je nutné doplatit zbylých 50% vkladu, tak aby bylo splaceno 100% základního kapitálu společnosti.

Splacení vkladu složením požadovaných 50% na účet společnosti je samozřejmostí, spíše mne zajímá, jakou formou je nutné ohlásit splacení vkladu na rejstříkový soud a jaké podklady jsou k tomu potřebné. Předpokládám, že je nutné prohlášení správce vkladu, který potvrdí splacení vkladu. Je nutné také prohlášení společníků, eventuálně výpis z bankovního účtu?

Děkuji

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline FABIAN & PARTNERS

 • Moderator
 • *****
 • Příspěvků: 124
  • Zobrazit profil
  • FABIAN & PARTNERS
Re:Splacení vkladu společnosti s ručením omezeným
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2015, 19:09:22 »
Dobrý den, v případě, že chcete nyní doplatit zbývající část vkladu, je nejlepší volbou poslat peníze na účet, případně vystavením příjmového pokladního dokladu, kdy by peníze byly uhrazeny v hotovosti přímo do poklady. Následně jednatel společnosti sepíše prohlášení, ve kterém uvede, že dne XX byl splacen základní kapitál společnosti YY s.r.o. a uvede, v jaké výši který společník vklad doplatil. Podpis na prohlášení doporučujeme nechat úředně ověřit, ale není to podmínkou. Na rejstříkový soud je rovněž nutné podat návrh na zápis změn v obchodním rejstříku (formulář najdete ke stažení na www.justice.cz), který je třeba podepsat a nechat ověřit. Jako doklad o provedené platbě slouží buď příjmový pokladní doklad (stačí kopie) nebo výpis z účtu, pokud by byl vklad splacen bezhotovostně na účet. Záleží rovněž na přímo na požadavku příslušného soudce, některému stačí příjmový platební doklad, jinému výpis z účtu. V takovém případě budete vyzváni k doplnění.[/font]
 
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz 

Platby GoPay

reklama