reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Změna užívání nebytového prostoru  (Přečteno 21925 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan Šlesinger

• Host
Změna užívání nebytového prostoru
« kdy: 05. 01. 2015, 12:05:39 »
Dobrý den,

momentálně is budu pronajímat komerční prostor v bytovém domě. Komerční prostor má vlastní vstup z vnějšku budovy a není tak nijak spojen s ostatními nájemníky. Prostor byl zkolaudován jako fitness klub.

Já bych zde rád provozoval obchod s vínem a posezení.

Můj dotaz zní, co je vše nutné ohlásit a vyřídit, abych zde mohl provozovnu otevřít? Je nutné udělat změnu užívání? A co vše ostatní s tím souvisí. Živnost mám samozřejmě zařízenou. Jde mi jen o ty podmínky otevření konkrétní provozovny.
Bohužel jsem se snažil tyto informace všelijak najít, ale na internetu je mnoho protikladných informací, proto se raději obracím na Vás.

Mockrát děkuji a přeji hezký den,

Jan Šlesinger

Reklama

• Stálý člen

reklama

petr.cizek2

• Host
Re:Změna užívání nebytového prostoru
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2015, 09:33:25 »
Dobrý den,

prostory je obecně možné používat pouze k účelu, pro který jsou stavebně určeny, tj. postupem podle stavebního zákona schváleny pro užívání za určitým konkrétním účelem. Tento účel je zpravidla určen jako typový obecný typ činnosti, nikoliv pro konkrétní výrobek nebo službu (např. prostor je určen pro užívání jako pekárna, nikoliv pro výrobu housek, chleba apod.).

Při posouzení, zda schválený způsob užívání vyhovuje i zamýšlenému oboru podnikání je proto nutné posouzení, zda takto typově schválený účel užívání vyhoví i novému oboru podnikání. V případě, že účel užívání se změní do té míry, že původně schválenému typu užívání již nevyhoví, je nutné přistoupit ke schválení změny způsobu užívání, tzv. rekolaudaci.

Změna účelu užívání se provádí na základě žádosti podané k příslušnému stavebnímu úřadu na formuláři předepsaném vyhláškou č. 526/2006 Sb. v příloze č. 6 této vyhlášky. K oznámení je třeba doložit přílohy předepsané v části B tohoto formuláře včetně souhlasu vlastníka s provedením změny, dokumentace s vyznačením stávajícího a nového způsobu užívání jednotlivých místností a stanoviska dotčených orgánů. V závislosti na tom, zda v rámci změny užívání budou prováděny stavební úpravy nebo nikoliv mohou být nutné další podklady dle charakteru prováděných změn.

Vzhledem k tomu, že podmínky pro rekolaudaci se liší prostor od prostoru a mohou být také předmětem uvážení toho konkrétního stavebního úřadu, doporučuji nutnost provedení rekolaudace a podmínky jejího případného provedení konzultovat vždy s příslušným stavebním úřadem, který vám poskytne podrobné informace a podklady v závislosti na daném individuálním případě. Lze předpokládat, že s ohledem na stávající účel užívání a charakter zamýšlené nové činnosti bude u daného prostoru rekolaudace nezbytná.

S pozdravem

Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz

Platby GoPay

reklama