reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Platba daní  (Přečteno 10865 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vojtěch

• Host
Platba daní
« kdy: 25. 12. 2014, 21:26:01 »
Dobrý den, chci se zeptat. Pokud na internetu budu prodávat nějaký produkt formou domluvy (příklad : zákazník mi napíše zprávu do emailu, já mu zašlu produkt a on mi zaplatí cenu + poštovné) Co vše je potřeba udělat pro to abych takhle mohl prodávat legální cestou  ( daně oprávnění)? Klidně mě můžete odkázat na nějakou stránku kde se o tom dočtu více. Slyšel jsem , že do 15 000 KČ zisku nemusím dělat prakticky nic.
PS : Opravdu se omlouvám pokud můj dotaz zní hloupě ale nevím jak moji otázku lépe zformulovat.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Platba daní
« Odpověď #1 kdy: 26. 12. 2014, 10:38:28 »
Začnu od konce. Do příjmu (nikoliv do zisku) 15 000 Kč nemusíš podávat daňové přiznání (ovšem přehled pro sociálku a zdravotní pojišťovnu podávat musíš vždy).

Jinak je potřeba dojít na živnostenský úřad a požádat o živnostenské oprávnění na živnost volnou (a vybrat si tam obory, které chceš dělat - maloobchod a velkoobchod, zprostředkování). A stát se klasickým podnikatelem. Pak záleží na to jaké máš další příjmy či zda jsi student / důchodce.

Jo a pokud tomu nerozumíš, tak bod 1. je "najít si daňového poradce"

Platby GoPay

reklama