reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: auto - objasnění nejasností  (Přečteno 2283 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

dadacek

  • Host
auto - objasnění nejasností
« kdy: 17. 12. 2010, 13:11:03 »
Dobrý den.
Už jsem něco o automobilech k podnikání početl (i zde na foru), ale né všechno mi objasnilo moje otázky, takže budu rád, když mi někdo moje otázky objasní.
Dopředu děkuji.
Ve všech případech chci vozidlo využívat já, obvzláště pro cestu mezi domovem a provozovnami, nákupy zboží, výjezdy za obchodními zástupci a jednotlivými partnery, podniky.. => nebude "papírově" používáno pro soukromé účely. Knihu jízd jsem ochoten véct.
Obě auta jsou v tuto chvíli psány na jinou osobu (matku). Obě byla zakoupena v hotovosti v autosalonu před 3 roky.
1. Pokud tedy chci vozidla využívat (a uplatňovat si je v nákladech) pro svoji osobu, musí se přepsat na mě? = budu 2. majitel (a vše související okolo s přepisem na magistrátu)
2. Když začnu uplatňovat paušální výdaje (5 000Kč), co dále mohu ještě uplatnit do nákladů? Zejména mě zajímá, zda-li jde: opravu auta (např. nehoda ať už moji, nebo cizí vinou resp. neznámý pachatel na parkovišti, případně spoluúčast havarijního pojištění), výměna pneumatik (koupení nových letních na další sezónu a obráceně), servisní prohlídky, kapaliny do ostřikovačů, olej atd..
3. Silniční daň se platí jak jsem se dočetl čtvrtletně a dopředu, takže na leden - březen 2011 jsem to promeškal a nemohu automobil zapsat do podnikání? A částka, kterou mi vypočtou kalkulačky i na Vašem serveru je ta čtvrtletní nebo roční? Pro 1200ccm je to 1800 Kč.
4. Pokud se rozhodnu, že místo paušálu chci výdaje dokazovat reálně (doložená tankování, pojistky - havarijní, zákonné) komu toto oznamuji, resp. co pro to mám udělat? (Kdyby se totiž četnost jízd zvětšila, asi by bylo vhodnější uplatnit reálné náklady než paušální..)
5. Může vozidlo řídit i jiná osoba? Např. někdo z rodiny, když ho (minimálně papírově, bez odpracovaných hodin) uvedu jako svého zaměstnance (DPP).
6. Mohu si uplatnit nějaké náklady za vozidlo jako takové? Asi ne, když ho mamka přepíše bezplatně na mě..? (Odhaduji zbytkovou cenu vozidel přes 150tis)
To je snad vše, děkuji za odpovědi i na jednotlivé body.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama