reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání při přerušení  (Přečteno 26023 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Aneta

  • Host
Daňové přiznání při přerušení
« kdy: 20. 11. 2014, 00:54:49 »
Dobrý den,
živnostenský list mám přerušený od července 2013. Musím za rok 2014 podávat daňové přiznání nebo jiné přehledy? Popřípadě zda mám nějakou jinou povinnost.


Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňové přiznání při přerušení
« Odpověď #1 kdy: 03. 12. 2014, 14:20:14 »
Dobrý den,

živnost lze přerušit na libovolnou dobu, která může trvat dokonce i několik let. Není nutné to hlásit přímo živnostenskému úřadu, ale máte povinnost přerušení živnosti oznámit do osmi dnů na správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. To jste zřejmě učinil již v roce 2013. Přerušení se hlásí také finančnímu úřadu, a to do 15 dnů.

Jestliže jste ohlašovací povinnosti splnil již v roce 2013 a za rok 2014 nebudete mít žádné jiné příjmy, kvůli kterým by Vám vznikla povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob (např. souběh dvou zaměstnaneckých poměrů), pak nemáte povinnost podávat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Rovněž tak nemáte povinnost podat přehledy na správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu.
 
Pro úplnost si dovoluji doplnit, že pokud poplatník daně z příjmů fyzických osob v průběhu zdaňovacího období přeruší podnikatelskou nebo jinou samostatnou výdělečnou činnost (tedy ve Vašem případě v roce 2013), a tuto podnikatelskou nebo jinou samostatnou výdělečnou činnost nezahájí do termínu pro podání daňového přiznání za příslušné zdaňovací období (zřejmě 1.4.2014), má povinnost upravit výsledek hospodaření nebo rozdíl mezi příjmy a výdaji podle § 23 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, a to za zdaňovací období (nebo část zdaňovacího období), které předchází dni přerušení podnikatelské činnosti. Zjednodušeně řečeno, v tomto případě musí podnikatel postupovat stejným způsobem, jako kdyby podnikání ukončil, tj.dodanit pohledávky atd.

S přátelským pozdravem

Jan Molín
 
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama