reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vlastní faktura - pojistná událost  (Přečteno 20522 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marie Lipinská

• Host
Vlastní faktura - pojistná událost
« kdy: 15. 11. 2014, 10:34:16 »
Dobrý den,
chci se poradit, jak postupovat. Manžel je OSVČ - opravuje auta. Já jsem měla nehodu s autem, které není v obchodním majetku, je to naše soukromé auto. Nebyla to moje vina, takže škodu zaplatí pojišťovna z povinného ručení druhého účastníka. Koupili jsme díly, nechali je nastříkat, manžel auto rozebral a namontoval nové díly. Likvidátor řekl, že není problém, abychom si vystavili fakturu sami na sebe a předložili ji pojišťovně. Chci se ujistit, zda je to možné a pokud ano, zda mám nechat poslat peníze přímo na podnikatelský účet. Nebo jak jinak postupovat.
Děkuji za radu a přeji hezký den.
Lipinská

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline FABIAN & PARTNERS

• Moderator
    • Zobrazit profil
    • FABIAN & PARTNERS
Re:Vlastní faktura - pojistná událost
« Odpověď #1 kdy: 26. 11. 2014, 10:15:40 »
Vážená paní Lipinská,
 ve Vámi uvedeném postupu nespatřujeme žádný problém. Doporučujeme Vám zkontrolovat si Vaši pojistnou smlouvu, zda v ní není uveden požadavek pojišťovny, aby vozidlo bylo v případě nehody opraveno pouze v autorizovaném servise. Pokud Vás však likvidátor ujistil, že s vystavením faktury není problém, neměli byste se ničeho obávat. S výplatou finančních prostředků přímo na podnikatelský účet by taktéž neměl vyvstat žádný problém. Faktura je sice vystavena na Vás, avšak rozhodně nepředpokládáme, že by Váš manžel měl problém se situací, kdy mu peníze přijdou přímo od pojišťovny, nikoliv od Vás. Raději si ještě projděte Vaši pojistnou smlouvu ohledně požadavku opravy v autorizovaném servise. Pokud tento ve smlově není, mělo by být vše v pořádku.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz

Platby GoPay

reklama