reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Problemy s virtualnym sidlom  (Přečteno 2961 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Slovak

• Host
Problemy s virtualnym sidlom
« kdy: 02. 10. 2014, 20:09:54 »
Dobrý deň,

v Prahe som si našiel prácu, ale bolo treba si kvôli nej vybaviť živnosť. Nebolo to mojim plánom, zamestnať sa takýmto štýlom, ale vravel som si prečo nie, získam zas nové skúsenosti. Keďže tu nemám ani trvalý ani prechodný pobyt, bolo mi odporučené založiť si virtuálne sídlo a zdalo sa mi to ako celkom rozumný a pohodlný nápad. Zriadil som si tam samozrejme aj službu aby mi vyberali poštu. Samozrejme ako to už v živote chodí, firma pre ktorú som pracoval sa po istom čase rozhodla, že ma už nepotrebuje, pretože na mňa nebudú mať peniaze. A tak som živnosť pozastavil, všetko prebehlo v poriadku, len som bol oznámiť na živnostenskom úrade, že prerušujem a že mi príde oznámenie na tú moju adresu. A po týždni mi volala pani zo živnostenského, že sa im to vrátilo, že je na tom pečiatka "odsťahovaný". Samozrejme som sa čudoval, vo firme kde mám stále zriadené to sídlo mi povedali, že je to asi chyba poštára, pretože dole na ulici je len názov tej firmy a oznámenie, že zoznam tam sídliacich spolčností je vo vnútri budovy na poschodí x. Pri dverách do firmy je monitor, kde je zoznam vštekých tam sídliacich spoločností/živnostníkov. Keď som toto spätne zonámil pani zo živnostenského, tak povedala, že v takom prípade by to malo byť v poriadku, ale že inak za neoznačené sídlo hrozia pokuty. Na internete som našiel, že to môže byť až do 50 000 Čk. Pani zo spoločnosti ma ubezpečovala, že majú dobré vzťahy so živnostenským úradom a že tieto veci majú ohlídané. Poznám viac ľudí, ktorí su tiež v tej istej firme zaregistrovaný so sídlom ako živnostníci a problém nikdy nemali. Pani zo živnostenského mi oznámila, že mi tam môže prísť kontrola, aby sa pozreli na to či tam naozaj sídlim a či je to riadne označené. Moja otázka potom je, či je to naozaj takto v poriadku. Problém tam proste bol len v tom, že pošťák sa nedostal do budovy, pretože mu nedošlo, že tam sídli takáto firma, ktorá je ale pred tým vchodom riadne označená. Moje meno je potom vo vnútri na tom monitore, pred dverami tej konkrétnej firmy. Na vstup do budovy musí zazvoniť do tej firmy. Okrem nej tam sídlia aj iné firmy. Je to priamo v centre Prahy. Už pred tým mi tam chodila pošta, ale práve teraz to skončilo takto. Či sa teda mám niečoho obávať, alebo je takéto označenie môjho sídla v poriadku?

(Len doplním, nejedná sa o provozovnu, je to len moja obchodná adresa. So svojou živnosťou som ani provozovnu nepotreboval.)

Vďaka vopred za odpovede

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama