reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Obnovení živnosti po 12ti letech  (Přečteno 5229 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdeněk Šleis

• Host
Obnovení živnosti po 12ti letech
« kdy: 21. 08. 2014, 13:24:53 »
Dobrý den,
mám pár dotazů ohledně obnovení živnosti. Řemeslnou živnost jsem si založil v roce 2000. Provozoval jsem ji do roku 2002, kdy jsem ji pozastavil. Když se nyní podívám do výpisu na www.rzp.cz, čili ministerstvo průmyslu a obchodu, je v něm uvedeno že jsem živnost přerušil od 2002 do 2004. A potom? Jde mi o to že nyní si chci otevřít volnou živnost pro velkoobchod, maloobchod a zajímá mně jestli budu mít stejné IČO. A když jsem živnost pozastavil, je možné ji stále obnovit? Není zrušená? Ale jedná se mi hlavně o to IČO, jestli mi zůstane stejné? Pokud mi ho jednou přidělí, mám ho už na pořád?
Děkuji moc za odpověď, s pozdravem Zdeněk Šleis

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Obnovení živnosti po 12ti letech
« Odpověď #1 kdy: 22. 08. 2014, 15:20:12 »
Asi by bylo nejlepší zeptat se přímo na živnostenském úřadě, ke kterému jste příslušný. Tam vám poradí nejlépe.

Jenda74

• Host
« Odpověď #2 kdy: 22. 08. 2014, 16:06:52 »
Dnes platí, že uplynutím data konce přerušení je živnost aktivní s tím souvisejícími povinnostmi.

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2014, 16:55:43 »
V roce 2002 jste přerušil živnost na dva roky ... tzn. od roku 2004 máte živnost zase aktivní.

Čili teď stačí doplnit živnost volnou. IČO bude stejné.

Jenom je trochu průser období 2004 až 2006 - tam platilo, že při nevykonávání se musí přerušit

Od roku 2006 do teď zase platí, že musíte splňovat všechny požadavky dle živnostenského zákona - naštěstí z daní, zdravotního a sociálního ne.

A ještě koukám, že máte odpovědnou osobu - tak s ní musíte mít aktivní smlouvu.

Čili nejprve je nutné pořešit tu odpovědnou osobu u toho Vodoinstalatérství, topenářství. Pokud splňujete podmínky, tak ho škrtnou. Pokud nesplňujete tak s ním (nebo s někým jiným) uzavřít příslušnou smlouvu. Pokud nesplňujete a nechcete dělat, tak tuto živnost zrušit. A u toho rušení zrovna založit novou živnost. A pak oběhnout finančák, sociálku a zdravotní pojišťovnu. Kdybyste to udělal na živnosťáku, tak jim bude divné, že se chcete přihlašovat, když máte aktivní živnost s odpovědným zástupcem ... a začali by do toho vrtat.

Zdeněk Šleis

• Host
« Odpověď #4 kdy: 23. 08. 2014, 09:18:11 »
Děkuji za odpověď, půjdu tedy vymazat odpovědnou osobu, neměl jsem v době založení živnosti praxi 2 roky v oboru. Pak doplním další obory volné živnosti a přihlásím se na příslušných úřadech. IČO mi tedy zůstalo, to jsem potřeboval vědět.
Díky moc, s pozdravem Šleis

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama