reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Policejní zátahy  (Přečteno 6824 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

adam

• Host
Policejní zátahy
« kdy: 09. 12. 2010, 19:24:17 »
Dobrý den.
Mám na starosti klub s diskotékou, který funguje déle než jeden a půl roku. Klub šlapal až do nedávné doby, kdy se policii zalíbilo navštěvovat mé párty. Dvakrát po sobě přišlo něco kolem 20 policistů a vypnuli mi na 1h a půl hudbu a tak narušili plynulý chod diskotéky. Což se mi odrazilo v návštěvnosti... Přitom jsem nedostal žádnou výzvu či postih a ve finále na nic nepřišli. Nikomu není příjemné, když na diskotéku napochoduje armáda policistů. Jednou do roka se to dá tolerovat, ovšem aby permanentně navštěvovali klub, jako trhy na náměstí je neúnosné!!!! Proto bych rád věděl, jak se proti těmto zásahům mohu bránit.

Děkuji za jakékoliv info!!!

Reklama

• Stálý člen

reklama

dadacek

• Host
Re: Policejní zátahy
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2010, 15:30:14 »
Podej stížnost nadřízenému orgánu (pravděpodobně kraj).
Nárok na kontrolu sice mají, ale řekněme, že v obvyklém "množství", tohle si na tebe spíš někdo dosedl a něco hledá, resp. kazí podnikateský záměr..
Dále bych žádal o opodstatnění kontroly, třebas na soukromém pozemku (tvůj byt) může policie provéct kontrolu pouze s patřičným povolením nebo důvodným podezřením (soused tě viděl vyrábět drogy v bytě,jsi dlouhodobě sledovaný atd) a potvrzením se tohoto podezření. Pokud je tomu naopak a nic se nenajde, můžeš policii žadovat a požadovat úhradu prokazatelných ztrát (rozbité dveře atd - ale to je už spíš extrémní zásah).
Pokud je tedy vše v tvém klubu v pořádku, příště policii nevpusť do objektu, pokud tam "vtrhne" a nic nenajdou, podej žalobu.. A nebo jim kontrolu zpříjemňuj hrající hudbou - nikde v zákoně (teda myslím) není napsané, že musíš vypnout hudbu, když vstoupí kontrola do klubu.. Jen ať se prodírají lidma a domlouvají se s něma - to už ale není tvůj problém..
O konkrétním postupu/žalobě/stížnosti se ale poraď spíše s právníkem.

Offline Daniel Morávek

• editor a redaktor
  • Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Policejní zátahy
« Odpověď #2 kdy: 22. 12. 2010, 12:27:05 »
Dobrý den,
napište mi prosim podrobnosti na moravek@podnikatel.cz, rádi bychom se na toto téma blíže zaměřili.
S pozdravem
Daniel Morávek
Daniel Morávek
editor a redaktor serveru Podnikatel.cz

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Daniel Morávek

• editor a redaktor
  • Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz