reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Změna příjmení majitele s.r.o. po sňatku  (Přečteno 9456 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lucka

 • Host
Změna příjmení majitele s.r.o. po sňatku
« kdy: 25. 07. 2014, 10:15:14 »
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak postupovat při změně příjmení v OR. Jako živnostníkovi se mi příjmení automaticky změnilo. Jak postupovat, aby se změna promítla i na s.r.o.? Opravdu je potřeba dát formulář s kopií oddacího listu na soud spolu s poplatkem 2000 Kč?
Děkuji

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline FABIAN & PARTNERS

 • Moderator
 • *****
 • Příspěvků: 124
  • Zobrazit profil
  • FABIAN & PARTNERS
Re:Změna příjmení majitele s.r.o. po sňatku
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2014, 10:52:23 »
 V návaznosti na zákon o základních registrech (zákon č. 111/2009 Sb.) platí, že dojde-li ke změně údajů ve veřejném registru, která byla vyvolána změnou referenčních údajů v základním registru, bude takový zápis proveden bez řízení.
Mezi základní registry patří také registr obyvatel, který je hlavním zdrojem údajů o fyzických osobách. Referenčními údaji vedenými v registru obyvatel jsou mimo jiné také jméno a příjmení fyzické osoby. Každá změna referenčního údaje se promítne ve všech ostatních agendách veřejné správy, data vedená formou referenčních údajů již tedy občan nemusí opakovaně dokládat.
V souladu s § 95 odst. 1 Zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, se změna údajů ve veřejném rejstříku (např. obchodní rejstřík) vyvolaná změnou referenčních údajů v základním registru (např. registr obyvatel) zapíše i bez řízení.
V důsledku propojení základních registrů s ostatními agendami veřejné správy se tedy údaj o příjmení v obchodním rejstříku automaticky aktualizuje dle údaje vedeného v základním registru, a tedy není nutné podávat rejstříkovému soudu návrh na změnu údajů zapsaných v obchodním rejstříku.
 
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz 

Platby GoPay

reklama