reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Psychologické testování  (Přečteno 2068 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

magdalena

• Host
Psychologické testování
« kdy: 19. 07. 2014, 16:30:12 »
Dobrý den,
využíváte někdo ve firmě služeb psychologa? Zajímalo by mě, zda se investice do diagnostiky při výběru zaměstnanců na vyšší pozice vyplácí? Mám poslední dobou mnoho negativních zkušeností s nekompetentními lidmi a přemýšlím, jak se jim příště vyhnout. Předem děkuji za reakce!

Reklama

• Stálý člen

reklama

PeNo

• Host
Re:Psychologické testování
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2014, 11:01:46 »
Dobrý den,
ohledně testování uchazečů zastávám ten názor, že pokud už se k němu personalista z nějakého důvodu rozhodne, mělo by testování probíhat skutečně za přítomnosti odborníka. Nedávno na toto téma proběhla diskuze i na "linkedin".
Osobně jsem se setkala s velmi podrobným testováním, které vyhodnocovala přímo firma, která se na to specializuje. Vyhodnocení jsem dostala i já jako uchazeč, v méně podrobné verzi, ale mohla jsem výsledek testování v následujících 6 měsících použít i pro jiné pohovory.
Otázkou zůstává, zda toto testování mělo nějakou "vypovídací hodnotu" pro určenou pracovní pozici (myslím tím zaměření tohoto testu). Bohužel, člověk, který se s tímto výsledkem měl podrobně seznámit (hodnocení mělo cca 15 stránek) toto evidetně neudělal, bylo zřejmé, že hodnocení viděl jen letmo nebo spíše vůbec. :(

Sama jsem personalistka a vadí mi to, že testování postrádá souvislost s pracovní pozicí. To je poslední případ, se kterým jsem se zprostředkovaně setkala. Kolegyně z VŠ se ucházela o místo asistentky ředitele (předchozí praxe 8 let na stejné pozici). Požadavky na uchazeče byly vágní, specifikace žádná. Uchazečka přišla na pohovor, kde byla bez upozornění podrobena matematicko-logickému testu, který odpovídal svou náročností úplně jiné pracovní pozici. Tomuto testování byl přítomen ředitel firmy, který měl velmi nepříjemné vystupování a celou dobu její výsledky průběžně komentoval. On měl také test vyhodnotit. Výsledek byl ten, že uchazečka odešla z pohovoru předčasně.

Na loňském veletrhu personalistiky jsem se zúčastnila přednášky na téma "testování uchazečů o práci" a reakce byly tak půl na půl. Pokud se rozhodnete, že do toho půjdete, výběru psychologa, příp. společnosti musíte věnovat opravdu velkou pozornost. Stejně tak si myslím, že náklady budou vyšší. Ale na vyšší pracovní pozice se tyto nákladou mohou určitě vyplatit.

Hezký den.
P.N.

Platby GoPay

reklama