reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Ukončení pracovního poměru a nový pracovní poměr  (Přečteno 2339 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Andrea

  • Host
Dobrý den,

prosím o radu. Zaměstnance podal výpověď z pracovního poměru s výpovědní lhůtou. PP ukončil posledního v měsíci na pozici vedoucího pracovníka, od 1. následujícího měsíce ovšem opět nastoupil na jinou pozici. Je nutné, jej odhlásit a přihlásit na ZP a SP a udělat ELDP? Má nárok na proplacení dovolené? A může mít v novém pracovním poměru zkušební dobu?
Děkuji za radu. Andrea

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Ukončení pracovního poměru a nový pracovní poměr
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2014, 15:38:00 »
Pokud je nový pracovní poměr stejného typu jako ten končící / HPP / , tak ho odhlašovat a přihlašovat nemusíte. Pokud by se ale u nového PP jednalo o jiný typ PP, např. zaměstnání malého rozsahu, tak byste musela udělat změnu na OSSZ a tím pádem i nový ELDP. Nevyčerpaná dovolená se při ukončení PP automaticky proplácí, se zahájením nového PP se načítá nový nárok, ale u Vás bych to asi neřešila a nechala plynout celý nárok dál, pokud s tím ovšem bude ten člověk souhlasit. Co se týká zkušební doby, tak je jen na zaměstnavateli, jestli ji do smlouvy dá. Nebylo jednodušší udělat změnu smlouvy ?


 

Platby GoPay

reklama