reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zaměstnání na IČO  (Přečteno 65943 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

• Host
Zaměstnání na IČO
« kdy: 26. 05. 2014, 11:24:33 »
Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Momentálně pracuji (od 1. dubna 2014) u zaměstnavatele na DPP, můžu si tedy vydělat max. 10 000 Kč. Zaměstnavatel mi nabídl, že bych u něj mohla pracovat na plný úvazek, ale pouze pokud si vyřídím IČO. Důvody byly takové, že nechce za mě platit jednou tolik, jako odvody státu. Např. pokud by mi nabídl mzdu 20 000 Kč, tak pro něho jsou to celkové náklady ve výši 26 800 Kč a já bych stejně viděla na výplatní pásce pouze 15 850 Kč, což je skoro půlka celé částky, kterou za mě zaměstnavatel musí zaplatit. Už jsem si zjistila, že pokud chci získat IČO, potřebuji zajít na živnostenský úřad, finanční úřad, Okresní správu soc. zabezpečení a na zdravotní pojišťovnu. Zaměstnavatel by se samozřejmě o nic nestaral a vše bych si musela hlídat já. Co mě tedy čeká? Musela bych si každý měsíc z výplaty uschovávat např. 3 000 Kč na soc. a zdrav pojištění? Musela bych platit daně? Ještě vím, že na konci roku bych si musela vyplnit daňové přiznání. Mě hlavně zajímá co a kdy bych musela platit ze svého výdělku. Co se stane, když budu 2 měsíce bez příjmu, taktéž budu muset něco platit (SP+ZP)? Bude se jednat o práci u zaměstnavatele, akorát to nebudu mít na HPP, ale IČO. Děkuji moc za informace. S pozdravem

Reklama

• Stálý člen

reklama

Karel

• Host
Re:Zaměstnání na IČO
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2014, 14:40:40 »
Jedná se o tzv. Švarc systém :) který je svým způsobem pro podnikatele výhodný i nevýhodný.

Samozřejmě pokud si vyřídíte IČ, budete muset odvádět každý měsíc zálohy na soc.pojištění a zdravotní. Minimální záloha na soc.pojištění 1894, zdravotní 1752. Sečtěte a uvidíte. No a samozřejmě daňové přiznání Vás nemine :)

Karel

• Host
Re:zaměstnání na IČO
« Odpověď #2 kdy: 26. 05. 2014, 14:43:00 »
Samozřejmě, pokud nebudete mít příjem 2 měsíce je to problém. Platit to musíte vždy. Pokud nejste na prac.úřadě.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama