reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nedodržení dohody o koupi predmětu uzavřené na facebooku  (Přečteno 9435 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michael

• Host
Dobry den,
na facebooku je stranka, kde muzete nakupovat a prodavat cokoli chcete. Ja jsem se takhle dohodl, ze odkoupim za urcitou sumu tri telefony. Dospeli jsme vzajemne k nejlepsi cene pro nas oba, ale pote se mi prodavajici prestal ozyvat. Povazuji to za poruseni dohody o koupi telefonu a rad bych vedel jake kroky bych mel podniknout. Mne tim samozrejme nevznika zadna skoda, ale koupe pro nas oba byla natolik vyhodna, ze dost pochybuji, ze najdu nekoho jineho v budoucnu kdo bude ty same telefony prodavat za lepsi cenu. Nechci to jen tak prejit, protoze mi to prijde velice nefer a lide by si meli uvedomit, ze at uz sepsana jen na zaklade chatu, je ta smlouva platna a svevolne zruseni smlouvy by se nemelo prechazet jen tak bez jakekoli reakce.
Dekuji za odpoved

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Nedodržení dohody o koupi predmětu uzavřené na facebooku
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2015, 12:36:13 »
Dost dobře si nedokážu představit, jak byste to chtěl v praxi provést. Předpokládám, že o dotyčném víte nanejvýš jeho jméno a příjmení, které navíc nemusí být ani pravé. Tak jak a kde ho chcete nahánět, když lidí se stejným jménem mohou být v republice mraky? Navíc těžko říct, jaká slova přesně jste při vzájemné komunikaci na chatu použili, a zda byla na obou stranách vyjádřena vůle uzavřít smlouvu dostatečně jasně na to, aby to nějaký soud uznal jako řádné uzavření smlouvy nebo ne.

Já bych na vašem místě byla ráda, že z obchodu sešlo, protože vzhledem k tomu, jak se prodávající chová, to asi nebude příliš důvěryhodná osoba. Taky to mohl být nějaký podvodník, který by zkasíroval peníze a pak by vám poslal rozbité nefunkční telefony, nebo rovnou jen prázdnou krabici.

Jinak "nejlepší cena pro vás oba" to nejspíš nebyla, když mu zřejmě někdo jiný nabídl ještě lepší cenu...

Platby GoPay

reklama