reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Start podnikání / Oznámení o zahájení sam. výděleč. činnosti
« Poslední příspěvek od l.e kdy Dnes v 16:27:12 »
Dobrý den, chci se jen zeptat, zda je možné poslat "Oznámení o zahájení samostatně výdělečné činnnosti" na zdrav. pojišťovnu a ossz emailem či poštou nebo se musí na úřad zajít osobně? Děkuji.
2
Volné fórum / Re:GDPR - mailové adresy
« Poslední příspěvek od Mikek kdy Dnes v 08:32:20 »
Děkuji za všechny reakce.
Vyplynulo mi z toho že:
Jako obchodník nesmím kontaktovat mailem potenciálního zákazníka s nabídkou, jestliže si ji výslovně nevyžádal a neuvedl, že souhlasí se zasláním na mailovou adresu. To však nemůže učinit mailem, ale jen jinou formou, protože nemá můj souhlas s použitím mojí mailové adresy.....
3
Volné fórum / Re:Právo FÚ na kontrolu účtu
« Poslední příspěvek od M.M. kdy 16. 11. 2017, 12:51:41 »
Dobrý den,

toto je potřeba posuzovat ve dvou rovinách, mám za to že " kamarád" není plátce DPH, tedy jeho výkony nejsou zdaň. plněním, tedy DPH FÚ nezajímá, co by mohlo FÚ zajímat je, zda tento příjem zdaní v jeho ( předpokládám ) daňové evidenci jako příjem z podnikání či jako ostatní příjem nepodnikající FO ( osvobozeno to - je to nad hranicí 30 tis. u jednorázových příjmů / rok nepodnikajících osob )

Tedy poctivec to zdaní, ( bavíme se o DPFO ) min. jako ostatní příjem dle § 10 ZDP a nezávazně bych doporučil se rozhodně tvářit že šlo o příjem příležitostný ( v žádném případě příjem z podnikání dle §7 ) a to protože,

část druhá, pokud " kamarád" podnikal načerno a i kdyby ten příjem danil jako příjem z podnikání, neměl k podnikání v době realizace platné živnostenské oprávnění, a to zase zajímá živnostenský úřad, který může uložit sankci za neoprávněné podnikání do tuším max. 500 tis.

Nebo počkat 3 roky a bude to z hlediska FÚ promlčeno, nejsem si ale jist u promlčecí lhůty u ŽÚ ( neoprávněné podnikání ) .

FÚ může zahájit kontrolu či požadavek na doložení příjmu jak u OSVČ tak u nepodnikajících FO kdy předmětem kontroly jsou :

-daňové povinnosti subjektu
-tvrzení daň. subjektu
-jiné okolnosti pro správné zjištění a stanovení daně

, u FO také  za předpokladu, že dojde k závěru, že výše majetku a doložitelných příjmů z DP poplatníka ( jedno jestli ze ZČ, podnikání, svobodných povolání, atd.  ) je tuším více jak 5 Mil. Je na to dokonce zákon o prokazování původu majetku.

Ale upřímně, 35 tis. asi bude částka pod jejich tzv. rozlišovací schopnost, to by musel mít kamarád doslova smůlu, nebo jej někdo asi udat,  ať na jednu,  či na druhou instituci.
4
Založení firmy / Re:Jedinečnost na trhu
« Poslední příspěvek od Petr Čížek kdy 16. 11. 2017, 12:15:05 »
Dobrý den,

předpokládám, že se jedná o výrobek vyrobený zahraničním výrobcem, který byste do ČR dovážel a zde ho prodával. V takovém případě je nezbytné ošetřit vaše vztahy přímo s výrobcem zboží, a to buď koupí těchto výrobků a jejich následným přeprodejem v ČR nebo formou tzv. obchodního zastoupení, při kterém byste výrobky prodával vlastním jménem na účet výrobce a vám by vznikl vůči výrobci nárok na sjednanou provizi. Existují případně i další formy spolupráce (společný podnik apod.), které závisí na rozsahu vaší dohody s výrobcem výrobku.

Ošetření jedinečnosti (nekopírovatelnosti) lze řešit zřízením některé z forem ochrany průmyslového vlastnictví u Úřadu průmyslového vlastnictví, např. formou tzv. užitného nebo průmyslového vzoru nebo formou ochranné známky výrobce výrobku. Tuto ochranu lze sjednat i jako přeshraniční, pokud by tedy již výrobce měl zaregistrovanou ochranu ve svém domovském státě, lze ji rozšířit i na území ČR. Obecně je podmínkou poskytnutí takové ochrany jedinečnost výrobku ve vztahu k jiným na trhu nabízeným výrobkům, tj. určitá unikátnost technického řešení nebo jeho zpracování, jedinečnost obchodního názvu apod. Je vhodné také zvážit ekonomický aspekt takové ochrany, neboť registrace průmyslových práv může dosáhnout nákladů až několika desítek tisíc Kč, které zřejmě nemusí být zcela vykompenzovány potenciálními výnosy z prodeje výrobku.

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz
5
Volné fórum / Právo FÚ na kontrolu účtu
« Poslední příspěvek od Prokop kdy 16. 11. 2017, 12:04:56 »

Dobrý den, mám jednoduchý dotaz. Kamarád začal podnikat se 35 000, které mu však podle všeho přišly na účet za práci na černo. Živnost si založil, až když už těch 35 000 měl.

Může finanční úřad vyžadovat doložení příjmů na účet i z období, kdy kamarád ještě nebyl OSVČ a tím pádem zjistit, že byly na černo? A pokud ano, v jakých případech? Díky
6
Volné fórum / Re:Proplacení svátku
« Poslední příspěvek od Lada kdy 15. 11. 2017, 15:08:37 »
Ano.
7
Volné fórum / Proplacení svátku
« Poslední příspěvek od Eva kdy 15. 11. 2017, 13:25:23 »
Dobrý den, prosím o radu, jak mám zaplatit svátek. Zaměstnanec nastoupil na noční směnu 27.10. ve 22.00 a pracoval do 6.00 h 28.10. Jelikož máme docházkový systém, kdy se nám noční započítá do dne nástupu do zaměstnání, svátek se mi nevygeneroval. Svátek mám tedy dopočítat za 6 odpracovaných hodin? Děkuji
8
Volné fórum / Re:GDPR - mailové adresy
« Poslední příspěvek od Tomáš Neugebauer kdy 14. 11. 2017, 19:47:29 »
Ve všech třech případech se jedná o osobní údaj. V prvních dvou případech se jednoznačně jedná o určitelnou fyzickou osobu. V třetím případě předpokládám, že pod určením "zamestnanec1" bude jeden konkrétní zaměstnanec firmy, a že ve firmě bude existovat dokument nebo soubor, kde bude uvedeno, kterému zaměstnanci uvedená adresa patří (například pro ostatní zaměstnance, aby věděli, když chtějí zaslat e-mail p. Františkovi Novákovi, že jej musí odeslat na adresu: "zamestnanec7@firemnidomena.cz"). Aby se nejednalo o osobní údaj, musela by adresa mít podobu například: "uctarna@firemnidomena.cz" za předpokladu, že není žádným způsobem vázána na konkrétní fyzickou osobu. Nesmí se jednat o informace o identifikované nebo identifikovatelné fyzické osobě. Přitom za identifikovatelnou fyzickou osobu je považována fyzická osoba, kterou lze přímo či nepřímo identifikovat například odkazem na identifikační číslo nebo síťový identifikátor (osobním údajem je i dynamická IP adresa), což je váš třetí případ.
9
Volné fórum / Výroba a prodej sýrů - vzdělání k ŽL
« Poslední příspěvek od Karlík kdy 14. 11. 2017, 18:09:49 »
Rád bych začal vyrábět sýry a prodávat je - založit si schválenou sýrárnu a vyrábět tak i z kupovaného mléka (ne jen z vlastní produkce). Mám ovšem problém s ŽL. Vím, že je nutné nějaké mlékařské nebo nějaké potravinářské vzdělání.. Sám mám vystudovaný obor Potravinářská chemie na VUT v Brně, ale nejsem si jistý, jestli mi toto vzdělání v tomto případě k něčemu je? Moc všem děkuji za odpovědi
10
Volné fórum / Re:GDPR - mailové adresy
« Poslední příspěvek od Lada kdy 14. 11. 2017, 16:16:50 »
Nám to bylo na školení vysvětlováno trochu jinak. Osobní údaj je prý takový údaj, ze kterého lze jednoznačně určit vaši osobu, případně vás i kontaktovat. Proto prý e-mailová adresa např. jan.novak@seznam.cz není osobní údaj, protože může patřit kterémukoli Janovi Novákovi v ČR, nelze z ní jednoznačně určit, o kterého z nich se jedná. Naopak adresa jan.novak@nejakafirma.cz už je osobní údaj, protože z ní vyplývá, že patří konkrétnímu Janu Novákovi, pracujícímu ve firmě Nejakafirma. Podle stejné logiky adresa ve formátu info@nejakafirma.cz není osobní údaj, protože z ní nelze poznat, kterému zaměstnanci ve firmě patří.

Ale pravda, nebylo to školení, při kterém bych získala nějakou speciální certifikaci. Jenom normální školení pro firmy.

Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama