reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Právo a zákony / Re:Výpověď z uzavřené nájemní smlouvy
« Poslední příspěvek od M.M. kdy 06. 09. 2017, 23:13:21 »
Dobrý den,


podle mého názoru se  přijetím daru stanete vlastníkem, uzavřená smlouva však pokračuje, pouze se stanete faktickým pronajímatelem. Máte možnosti, vypovědět smlouvu podle podmínek, uzavřít dohodu o výpovědi dodatkem, případně zkusit dát novou kde výp. lhůtu zkrátíte. Pokud však dr. nic neporuší, pravděpodobně to bez v.l. u stávající smlouvy nepůjde. Ale konzultujte to s právníky.
92
Zaměstnanci a HR / Re:Propustka k lékaři
« Poslední příspěvek od Ivana Zezulová kdy 06. 09. 2017, 21:39:23 »
Dobrý den, je možné uznat propustku k lékaři zaměstnanci, který má noční nebo odpolení směnu? K lékaři je objednán na preventivní prohlídku, na kterou ho vyslal zaměstnavatel.

Zaměstnavatel by měl zaměstnanci tuto prohlídku umožnit v pracovní době.
"Uznat propustku" lze pouze na dobu skutečně strávenou prohlídkou, pokud zasahuje do pracovní doby.
93
Start podnikání / Založení webu
« Poslední příspěvek od Alex kdy 06. 09. 2017, 21:04:24 »
Ahoj  právě se chystám založit web  v ČR a poté v Polsku. Myslíte si že jde udělat stejný web v Polsku s názvem webu v polštině ? Důvod je lepší reklama aby ihned podle názvu webu věděli o co jde.  Děkuji za odpověď.
94
Právo a zákony / Výpověď z uzavřené nájemní smlouvy
« Poslední příspěvek od Roman kdy 06. 09. 2017, 19:22:44 »
Zdravím,


můj děda mi přenechá darovací smlouvou pozemek, na který nyní existuje nájemní smlouva uzavřená se zemědělským střediskem. Výpovědní lhůta je ve smlouvě stanovená na 5 let. Pozemek lze použít pro stavbu rodinného domu - podle informací od stavebního úřadu.


Prosím o radu. Lze nějak tuto smlouvu vypovědět, aniž by běžela tato výpovědní lhůta?

Děkuji
95
Start podnikání / Živnost volná, nebo hostinská?
« Poslední příspěvek od Tomas K. kdy 06. 09. 2017, 18:14:20 »
Dobry den,
planuji jako OSVC otevrit spolecensky klub pro urcitou skupinu lidi. Dejme tomu, pro priklad, spolek pro hrace deskovych her. V klubu se bude platit mesicni clenstvi, budou v nem probihat jednorazove spolecenske akce a ruzne worksholy. Krome toho vseho v nem chci jako doplnek nabizet balene potraviny a napoje k okamzite spotrebe. V navrhu je take cerstva kava a caj.

Zivnost volna - poradani spolecenkych akci
Zivnost hostinska - prodej potravin k okamzite spotrebe.

Provozovat budu oboje, pricemz primarne to bude poradani akci a obcerstveni pouze jako doplnek.

Dozvedel jsem se, ze zároveň nelze v rámci hostinské živnosti provozovat kulturní a společenské akce, takze nevim na zaklade jakeho zivnostenskeho opravneni mam do tohoto projektu vstoupit.

Dekuji za radu,
Tomas
96
Zaměstnanci a HR / Re:Pracák, škola a živnost
« Poslední příspěvek od M.M. kdy 06. 09. 2017, 10:09:07 »
doplnění k podnikání, opět zpracováno HK ČR, máte zde průřez podnikáním,  srovnání forem podnikání jako OSVČ vs.  firma a základní smlouvy ( vč. vzorů )  bez kterých se v podnikání neobejdete

http://www.komora.cz/pro-podnikani/prirucka-pro-podnikani/prirucka-pro-podnikani.aspx


97
Zaměstnanci a HR / Re:Pracák, škola a živnost
« Poslední příspěvek od M.M. kdy 06. 09. 2017, 08:55:55 »
Dobrý den,

stále to samé, ale udělejme to jinak !

Nejdříve k vám, ano pokud dostudujete, musíte na ÚP, nebo můžete podnikat - pak jste OSVČ a platíte si zálohy, které se vypořádají koncem roku, nebo jít do zaměstnání, nebo nejít " nikam "  či vystupovat jako osoba bez. zdan. příjmů a platit si min. ZP ( chcete li důchod ) také SP.

Všichni studenti chtějí podnikat, podívejme se tedy, co hrozí pokud na něco " zapomenete "

Přehled nejčastějších přestupků fyzických osob a možných pokut: Přestupek    / Pokuta do ..
Provozování volné živnosti bez živnostenského oprávnění                                    Do 500.000,-Kč
Provozování řemeslné nebo vázané živnosti bez oprávnění                              Do 750.000,-Kč
Provozování koncesované bez živnostenského oprávnění                                  Do 1.000.000,-Kč
Předložení nepravdivého čestného prohlášení o bezúhonnosti                          Do 100.000,-Kč

Přehled nejčastějších přestupků právnických osob a OSVČ a možných pokut: Správní delikt / Pokuta do ...
Neoznámení odpovědného zástupce                                                                                        Do 100.000,-Kč
Neoznačení provozovny                                                                                                            Do 50 000,-Kč
Na žádost zákazníka nevydání dokladu o prodeji zboží nebo poskytnutí služby                      Do 1.000.000,-Kč
Neoznámení pokračování v živnosti                                                                                          Do 10.000,-Kč

Pokud již podnikáte seznamte se s tím, kdo vás vlastně může pokutovat, za co, za kolik, do kdy, v jaké výši a jak se můžete bránit !

http://www.komora.cz/pro-podnikani/prirucky-ke-kontrolam/prirucky-ke-kontrolam.aspx

* materiály zpracoval Úřad HK ČR, ke stažení v pdf.
* další téma je GDPR ( nové nařízení EU k ochraně os. údajů )

 
98
Zaměstnanci a HR / Pracák, škola a živnost
« Poslední příspěvek od Pepa kdy 05. 09. 2017, 18:48:03 »
Dobrý den,
teď v září jsem si dodělával jeden předmět u maturity, ale stát přestal za mě platit sociální a zdravotní pojištění 31. srpna. Pokud nebudu pokračovat na vysokou školu ani pracovat, tak se musím zapsat na pracovní úřad, abych nemusel platit zdravotní a sociální pojištění. Musím se jít zapsat na úřad práce, pokud si budu na konci září zařizovat živnostenské oprávnění? A jak je to se zálohami na zdravotní a sociální pojištění v prvním roce podnikání? Musím platit zálohy? Pokud ano, tak kolik? Nebo to zaplatím až když budu podávat daňové přiznání? Živnost bych měl pouze do konce roku. Mohl bych využít nějakou slevu na daně?


Děkuji za odpovědi
99
Dobrý den,

odpovím postupně.

Citace
První zaměstnankyně nastoupila 1.11.16 a nemoc od 25.11.16 vkuse do 31.8.17 kdy k stejnému dni žádá i o okamžité ukončení prac.poměru ( když se tedy posuzuje každý rok samostatně pro nárok na dovolenou ) rok 2016 odpracovala jen 18 směn ( tedy ani 21 dní neodpracovala ) a rok 2017 ani jednu směnu ( tedy nepracovala ani 21 dní natož 60 směn, aby měla nárok na poměrnou část roční dovolené) , domníváme tedy správně že nemá nárok na žádný den dovolené v daných uvedených letech? 

Rok 2016 nebylo alespoň 21 dnů výkonu práce, nárok na řádnou dovolenou nevzniká. Rok 2017 žádný den výkonu práce - opět bez nároku na řádnou dovolenou.

Citace
Druhý zaměstnanec nástup 10.5.17 a nemoc od 17.5.17 do 23.7.17 a pak jíž áčko (nenastoupil ani nedal o sobě vědět )a to platí do 4.9.dokdy je okamžitá výpověd ze strany zaměstnavatele uložena na poště, kterou si dosud do 31.8.16 nepřevzal. Odpracoval tedy jen 5 směn a pak jen nemoc a po uschopnění má jen ačko doteď, domníváme se tedy správně, že ( se ani nemusí přihlédnout  ke krácení 1 až 3 dny za každý den neomluvené absence ) ani mu nevzniká nárok na dovolenou roku 2017?

Ani tomuto zaměstnanci nevzniká za pět dnů výkonu práce nárok na řádnou dovolenou. Krátí se pouze, pokud vznikne nárok na řádnou dovolenou za kalendářní rok nebo jeho poměrnou část. Zde není co krátit. Navíc krácení za neomluvenou absenci není povinné. Záleží na rozhodnutí zaměstnavatele, zda bude za den neomluvené absence krátit o 1 - 3 dny.

S přáním příjemného dne   Dagmar Kučerová


100
Start podnikání / Re:Založení živnosti
« Poslední příspěvek od M.M. kdy 05. 09. 2017, 15:04:31 »
Dobrý den,

přesně o tom je tento web, " Průvodce podnikáním "

S pozdravem, M.M.
Stran: 1 ... 8 9 [10]
Platby GoPay

reklama