reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z příjmů a sleva na dani za vyživované dítě  (Přečteno 3223 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Miroslav Dostál

  • Host
Dobry den,mam prijem ze zavisle cinnosti a prijem z pronajmu na kterem uplatnuji 30% pausal.Pry si letos nemohu uplatnit slevu na dani na vyzivovane dite z duvodu pausalu na pronajem.Prijem z pronajmu preci nespada pod OSVC.Diky za odpoved

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 898
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daň z příjmů a sleva na dani za vyživované dítě
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2014, 16:34:47 »
Dobrý den,

Pouze v případě, že (dílčí) základ daně z pronájmu, u kterého jste si uplatnil 30 % paušál, činí více než 50 % oproti základu daně ze závislé činnosti, nelze uplatnit daňovou slevu za děti (á 13 404 Kč). Vycházíme z ustanovení § 35ca zákona o daních z příjmů ve znění účinném k 31.12.2013.

Příklad:
A. Základ daně ze závislé činnosti = 100 000 Kč (vyčtete z potvrzení od zaměstnavatele: hrubé mzdy (ř.1) + pojistné  (ř.6) = dílčí daňový základ dle § 6 zákona o daních z příjmů).
B. Základ daně z pronájmu (po uplatnění paušálu) = 50 000 Kč.
V tomto případě lze uplatnit slevu na dítě.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama