reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z příjmů  (Přečteno 1731 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Stáňa

  • Host
Daň z příjmů
« kdy: 20. 02. 2013, 10:04:43 »
V roce 2012 jsem prodala zaměstnananecké akcie. Chtěla bych poradit jak vyplnit daňové přiznání k dani z příjmů. Moc  děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 898
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daň z příjmů
« Odpověď #1 kdy: 05. 03. 2013, 18:03:01 »
Dobrý den,

u Vašeho dotazu ohledně prodeje zaměstnaneckých akcií v roce 2012 neuvádíte, jak dlouho jste akcie vlastnila. Od roku 2001 se osvobození vztahuje i na příjem z „vrácení“ zaměstnaneckých akcií za předpokladu, že doba mezi jejich nabytím a vrácením byla delší než 6 měsíců za předpokladu, že tyto akcie nebyly součástí obchodního majetku (§ 4 odst. 1 písm. w) zákona o daních z příjmů). V případě, že jste vlastnila tyto akcie kratší dobu než uvedených 6 měsíců, pak prodej těchto akcií je ostatní příjem dle ustanovení § 10 odst. 5 zákona o daních z příjmů. U příjmů z prodeje zaměstnaneckých akcií lze uplatnit jako výdaj nabývací cenu těchto akcií.

V případě, že se u Vás nebude jednat o příjem osvobozený dle § 4 odst. 1 písm. w) zákona o daních z příjmů, pak musíte podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob. V příloze č. 2 k tomuto přiznání vyplníte část č. 2. "Výpočet dílčího základu daně z ostatních příjmů (§ 10 zákona)", uvedete příjmy (prodejní cena akcií) a výdaje (nabývací cena akcií). Celkové příjmy pak uvedete na řádku č. 207 přílohy a celkové výdaje na řádku č. 208 přílohy. Rozdíl mezi příjmy a výdaji je základem daně z příjmů dle § 10, který uvedete na řádku č. 209 přílohy a také na řádku daňového přiznání č. 40. Při uplatňování výdajů v rámci dílčího základu daně podle  § 10 zákona o daních z příjmů platí, že jsou-li výdaje spojené s jednotlivým druhem příjmu vyšší než tento příjem, k rozdílu se nepřihlédne.

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama