reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poplatek za platební rozkaz  (Přečteno 3891 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Bajola

• Host
Poplatek za platební rozkaz
« kdy: 01. 09. 2010, 15:32:56 »
Chci se zeptat, jak je to s poplatkem za návrh na platební rozkaz v tomto případě:

• podám k soudu návrh na vydání platebního rozkazu
  • uhradím stanovený poplatek
  • dlužníkovi je zasláno soudem oznámení o zahájení řízení
  • dlužník poplatek uhradí dříve, než je vydán platební rozkaz.
Můj dotaz zní, co bude s tím poplatkem za návrh na platební rozkaz, když už je zahájeno řízení - kdo mi ho vrátí nebo jak ho získám zpět? Zastaví soud řízení a poplatek mi vrátí (případně nevrátí) nebo vydá usnesení, že poplatek má zaplatit dlužník?

Díky za osvětlení (ze soudu mi na tento dotaz nikdo neodepsal).

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Poplatek za platební rozkaz
« Odpověď #1 kdy: 02. 09. 2010, 06:53:18 »
Dobrý den,

požádali jsme o vyjádření soud.   

Dagmar Kučerová
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Poplatek za platební rozkaz
« Odpověď #2 kdy: 02. 09. 2010, 16:57:33 »
Slíbené vyjádření soudu:

Dlužníkovi soud nezasílá oznámení o zahájení řízení, soud zasílá žalobu + platební rozkaz, proti kterému je pak možno podat odpor. Není přitom rozhodující, zda dlužník poplatek uhradí dříve, než je vydán platební rozkaz, rozhodující je, zda byl zaplacen před podáním žaloby. Soudní poplatek se vrací na základě zpětvzetí žaloby, pokud nebylo jednáno ve věci samé.

Odpověděla Miroslava Sedláčková, asistentka předsedy a tisková mluvčí Krajského soudu v Brně.
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Redakční tip

• Stálý člen

bajola

• Host
Zrušení platebního rozkazu a nařízení jednání
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2011, 22:24:25 »
Dobrý den.

Nyní nastala situace, kdy platební rozkaz byl zrušen, protože se jej nepodařilo doručit. V usnesení je uvedeno, že po nabytí právní moci usnesení, bude ve věci nařízeno jednání. V tom předchozím tématu je uvedeno, že mám nárok na vrácení poplatku za platební rozkaz do doby jednání - znamená to, že si o navrácení toho poplatku mám požádat dřív, než nastane to jednání anebo jak je to myšleno?

A druhá otázka, k tomu jednání se musí dostavit obě strany nebo soud jedná bez přítomnosti žalobce a žalovaného? A co je výsledkem toho jednání (usnesení?)?  A u něho je to pak jak s doručením, když se soudu nepodařilo zjistit bydliště žalovaného? (já se ovšem domnívám, že exekutor by to bydliště vypátral jedna dvě)

Děkuji za odpověď.

Platby GoPay

reklama