reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Tv na provozovně  (Přečteno 10390 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Aleš Herout

• Host
Tv na provozovně
« kdy: 04. 03. 2012, 20:20:15 »
Dobrý den,
pořídil jsem si tv do provozovny za účelem předvádění konzolových her, které prodávám, případně pouštění ukázek filmů, které dostávám od distributorů, provozuji též videopůjčovnu. Dále jsem začal v té samé provozovně provozovat bazar spotřebního zboží, kde se může k prodeji objevit i tv a rádio. Komu co musím zaplatit mimo poplatků ct a českému rozhlasu ?
Děkuji za odpověď Aleš Herout

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Redakce

• Redakce
  • Administrator
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Tv na provozovně
« Odpověď #1 kdy: 06. 03. 2012, 13:38:22 »
Dobrý den,

odpověď pro Vás připravila advokátní kancelář Legalpro.

Citace
Podle našeho názoru je v tomto případě třeba platit licenční poplatky k hudebním dílům (správce OSA) a k audiovizuálním dílům (správce Intergram).

Ostatní kolektivní správci by nárok na zaplacení licenčních poplatků uplatňovat neměli.

JUDr. Adam Vincúr
www.legalpro.cz

Za redakci bychom ještě rádi upozornili na tento článek: Máte v provozovně rádio? Na autorských poplatcích zaplatíte tisíce

V případě doplňujících dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Hezký den,
Redakce serveru Podnikatel.cz

Offline Kateřina Čepelíková

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Tv na provozovně
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2012, 16:11:31 »
Doplňující otázka pana Herouta:

Na provozovně neprovozuji veřejnou produkci z rádia, ani nepouštím tv produkci ( tv programy ) . Televizor i rádio mám na prodejně v rámci bazaru a tyto jsou určeny k prodeji. Televizor určený k propagaci prodeje mám výhradně k účelům vyzkoušení her zákazníkem před koupí tohoto zboží. Sekundárně mohu jako vedlejší  službu pustit filmové upoutávky, které za tímto účelem dostávám přímo od distributorů těchto nosičů. Jsem i v tomto případě povinen platit poplatky Integramu a hlavně OSE ? I v případě pouze prezentace her ? Děkuji.                                                                                                                               

Doplňující odpověď z advokátní kanceláře http://www.legalpro.cz

Dobrý den,
pokud byste na TV pouštěl jenom hry, pak myslím, že nebudete povinen platit. Co se týče pouštění ukázek filmů od distributorů, zde těžko říct. Může to být vykládáno jako veřejná produkce. Stejně jako případ, kdy budete TV nebo rádio zákazníkovi předvádět a budete na nich pouštět buď ukázky z filmů nebo televizní/radio stanice. Pokud to shrnu, je zde velká pravděpodobnost, že kolektivní správci bude chtít zaplatit, jejich výklad těchto věcí bývá zpravidla velmi, velmi extenzivní.
S pozdravem,

Judr. Adam Vincúr
http://www.legalpro.cz

Kateřina Čepelíková

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama